Forum

Outlook u yahoo ya ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook u yahoo ya yonlendirme

23 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,183 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

Arkadaslar bugun biri benden outlook hesabina gelen maillerin yahoo ya da gelmesini istedi , ama ben bunun nasil yapilacagini bilmiyorum, Bu konuda bana yardimci olabilirmisiiz.

Bir an once yardimci olabilirseni cok memnun olurum. cunku kullanici beni bekliyor.

Not: Su andaki outlok maili sirket maili kullaniyor.

bu konuda yardimlarinizi bekliyorum

ilginiz icin simdiden tesekkur ederim

Gönderildi : 30/07/2008 10:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Aynı anda hem outlook a hemde yahoo ya mı düşecek mailler? Mail server olarak ne kullanıyorsunuz? Basitçe outlook tan kural oluşturarak yapabilirsiniz ama outlook ta mailler çekildikten sonra kural devreye girer. Buda işinizi görmez heralde. Mail Server olarak ne kullandığınızı belirtirsenzi daha sağlıklı olur. 

Gönderildi : 30/07/2008 11:15

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Ortamda dc ve exchange varsa server üzerinde bir contact oluşturursun. Bu contact ta kullanıcının yahoo mail adresini girersin. daha sonra kullanıcının dc üzerindeki özelliklerini gelerek Exchange General sekmesinden delivery options butonunu tıklar ve oluşturduğun contact ı seçersin. maillerin bir kopyası yahoo adresini gider.

En kötüsü outlook üzerinde araştırma yaparak gelen maillerin bir kopyasını şu adrese yönlendir diye kural oluşturursun.

Gönderildi : 30/07/2008 11:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhabalar

ortamda dc ve exchange var ama ben hic onlara karismadan yapmak istiyorum. yani gideyim kullanicinin outloogunu acayim birkac ayar yapayim ondan sonra maillein bir kopyasida yahoo mailine gitsin

Gönderildi : 30/07/2008 11:21

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Outlook Araçlar sekmesinde - Kurallar ve uyarılar - Yeni Kural - Boş bir kuraldan başla - Ulaştığında iletileri denetle - kişi yadadağıtım listesi adresine gönderilen - kişi veya dağıtım adresine ilet bu sıralamayı takip ederek ve gerekli düzenlemeleri yaparak kural oluşturduğunuzda gelen mail outlook a düştükten sonra bir kopyasıda yahoo ya gönderilecektir.

Gönderildi : 30/07/2008 11:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tesekkur ederim

deneyecegim olmazsa yine sizlerin basini agritirim.

Gönderildi : 30/07/2008 11:33

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Ne demek bizler birbirimize yardımcı olabilmek için burdayız.

Gönderildi : 30/07/2008 11:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , bu işlemi yukarıda da belirtildiği  gibi  bi contact oluşturarak yapmanız daha mantıklı

kullanıcının bulunduğu  OU içerisinde bir contact oluşturun  ve yahoo adresini  girin

sonrada maillerin kopyasının alacğınız kullanıcının özelliklerind  Exchange General  >  Delivery options >  Forward to  >  buraya  o contact ı  yazmalısınız

Gönderildi : 30/07/2008 11:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar

Sinan bey

sizin soylediginizi yaptim. (once kendimd deniyorum) yaptiklarimi sirasiyla anlatim tools/rules and alerts/new rule/next/sent only to me(burada inbox u gosterdim)/(sonraki kisimda hicbirsey eklemedim, sizin dediginiz gibi burada (move a copy to the specified folder) diyordu ama onu  secmedim zaten sectigimde de bir dosya gostermemi istiiyor. ben burayi next diyerek gectim./except if the subject conains specified words a tiklayip yahoo mail adresini ekledim ve bitirdim ama olmadi.

Birde ingilizce ne yapmam gerektigini siralayabilirmisiniz.Zahemet olmazsa.

Not: bu denemeler office 2007 de yapildi.

Gönderildi : 30/07/2008 12:43

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

Bizim burda önerdigimiz konuştugumuz konular daha sonradan başka arkadaşlarımızın sorunları için klavuz oluyor diyebiliriz.

Ama bu postta tarif edilen yöntem mantıklı değildir. Bunun yerine diger arkadaşların önerdigi contact ekliyerek çözülmesi gerekir.

Ufak bir örnek vereyim;

Eger outlookta kural yazarsanız ve outlookta pst ye teslim ediyorsanız mailleri yazdıgınız kural outlook kapalı iken çalışmaz.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 30/07/2008 12:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

tamam peki oradan yapmaya karar verdim su anda onun uzerinde calisiyorum. yalniz burada bir konu sormak istiyorum. Burada ilk bolumu gectikten sonra adini felan yazdiktan sonra mail adresinin yazilacagi pencere geliyor. burada modify dedigimde  cikanlar

1 Custom addres= buraya maili yazip mail type yerine ne yazarim. (ben kullanici adimi  yazdim gectim ama en sonda bitirirken hata veriyor )

2 x 400 address

3 Microsoft mail adres

4 cc:mail address

5 lotus notes address

6 Novell GroupWise address

Kusura bakmayin herseyi de soruyorum ama

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Gönderildi : 30/07/2008 13:02

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba aşağıdaki linkte bu işlemin nasıl yapıldığı güzel güzel anlatılıyor..

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa995841(EXCHG.65).aspx  

Bu işlemden sonra Özgür Beyin anlattığı gibi yaparsanız işiniz halledilmiş olur..

Merhaba  , bu işlemi yukarıda da belirtildiği  gibi  bi contact oluşturarak yapmanız daha mantıklı

kullanıcının bulunduğu  OU içerisinde bir contact oluşturun  ve yahoo adresini  girin

sonrada maillerin kopyasının alacğınız kullanıcının özelliklerind 
Exchange General  >  Delivery options >  Forward to  >

buraya  o contact ı  yazmalısınız

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 30/07/2008 13:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

sizin dedikleriniz haptim ama yine hata verdi hatayi da yolluyorum. bu konuda da yardimci olabilirmisiniz

ilginiz icin simdiden tesekkurler.

Gönderildi : 30/07/2008 14:10

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Merhaba,

Siz Delivery option kısmında yahoo mail adresini manuel yazmışsınız sistemde böyle bir mail adresi tanımlı olmadığı için hata vermiş.Siz orada Oluşturduğunuz contact'ı göstereceksiniz. 

Gönderildi : 30/07/2008 14:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Eren Bey

yardimlariniz icin tesekkur ederim dediklerinizi simdi yaptim oldu. simdi deneme maili yollayacagim bakalim olacak mi olmazasa yine basinizi agritirim.

Tekrar tesekkur ederim

Gönderildi : 30/07/2008 14:32

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Rica ederim.Buralardayız herzaman...

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 30/07/2008 14:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Eren bey

Dediklerinizi yapmama ragmen outlook hesabina gelen mail yahoo ya gelmiyor. sebebi ne olabilir.

Gönderildi : 30/07/2008 15:17

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Merhaba,

Oluşturduğunuz contact bilgilerinin doğru olduğunda emin olun.Çünkü burada başka bir ayar yoktur.. 

Gönderildi : 30/07/2008 15:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Peki Sorun yok ise  outlook a gelen mail ne kadar sure sonra diger mail hesabina duser.

Gönderildi : 30/07/2008 15:54

Sayfa 1 / 2
Paylaş: