Forum

IPAD' de Exchange m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPAD' de Exchange mail sıkıntısı...

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@MustafaBULUR)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Şirket bünyesinde Exchange 2003 Standart Edition kullanmaktayız. Şöyle bir sıkıntım var kullanıcılarda mail hesapları Exchange mail olarak

kuruludur. İç ve Dış Networkte mail alışverişi sıkıntısı yok RPC ower HPPTS ve CA düzgün bir şekilde konfigure ettiğimi zannediyorum fakat

Kullanıcıların IPAD' lerine Exchange mail hesaplarını kurduğum zaman gelen kutusu boş olmakla beraber başka mail kutusu görünmüyor.

IPAD' lerde hesap kurulumu yaparken hata vermiyor. OWA' da hepsini görebiliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 11/06/2012 16:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aşağıdaki linkten sisteminizdeki sorunları kontrol edebilirsiniz

https://www.testexchangeconnectivity.com/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2012 01:23

(@MustafaBULUR)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan bey,

İlgi İçin Teşekkür Ederim linkten kontrolleri yaptım ActiveSync ExRCA is testing Exchange ActiveSync' de Aşağıdaki Hataları Alıyorum.

ExRCA is testing Exchange ActiveSync. test failed.

Attempting to test potential Autodiscover URL https://aaa.com.tr/AutoDiscover/AutoDiscover.xml Testing of this potential Autodiscover URL failed.

Attempting to test potential Autodiscover URL https://autodiscover.aaa.com.tr/AutoDiscover/AutoDiscover.xml Testing of this potential Autodiscover URL failed.

Attempting to contact the Autodiscover service using the HTTP redirect method.The attempt to contact Autodiscover using the HTTP Redirect method failed.

Attempting to contact the Autodiscover service using the DNS SRV redirect method.ExRCA failed to contact the Autodiscover service using the DNS SRV redirect method.

Ne Yapmalıyım?

Gönderildi : 13/06/2012 13:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

DNS üzerinde autodiscover isminde bir kayıt var mı ? Bu kayıt dış dns üzerinde tanımlı olmalı ve ip olarak OWA ip adresi ile aynı olmalı

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/06/2012 16:38

Paylaş: