Forum

Exchange 2010 Discl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Disclamer ile imza oluşturma problemi

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@eser_ahmet)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Makalelerinizde gördüğüm şekilde , disclamer ile imza oluşturup kaydettim. yeni bir ileti gönderdiğimde başarılı bir şekilde imzayı ekliyor. ancak bana bir mail gelip ben onu yanıtlarsam imzayı mailin en altına ekliyor ve saçma bir görüntü oluyor. acaba birşeyi yanlış mı yapıyorum yoksa disclamer bu şekildemi çalışıyor.
Eğer iletileri yanıtladığımda , yazdığım kısmın altına ekleme gibi seçenek var ise yardımcı olursanız sevirim. disclamer kodumda aşağıdaki gibidir.

<body lang=TR link=blue vlink=purple>
<div class=WordSection1><p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'><o:p>&nbsp;</o:p></span>
</p><p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'><o:p>&nbsp;</o:p></span></p><div><div><div>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>Saygılarımla / With Best Regards / Mit freundlichen Grüssen,<o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'><o:p>&nbsp;</o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>%%FirstName%% %%LastName%%<o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>%%Title%%<o:p></o:p></span></p>

<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'><o:p>&nbsp;</o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>Firma ismi<o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>%%StreetAddress%%<o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>Phone&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;: %%Phone%%<o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>Fax&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;: %%Fax%%<o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>E-Mail&nbsp;&nbsp;&nbsp; :&nbsp; <a href="mailto:mail adresi"><span style='color:windowtext'>mailadresi</span></a><o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'>Internet :&nbsp; <a href=" http://websites i"><span style='color:windowtext'> http://websitesi</span></a><o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:9.0pt;color:#1F497D'><o:p>&nbsp;</o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><b><span style='font-size:24.0pt;font-family:Webdings;color:green'>ü</span></b><b><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Arial","sans-serif";color:black'> </span></b><b><span style='font-size:10.0pt;font-family:"Comic Sans MS";color:#003300'>Paper doesn't grow on trees! If you don't need it, please don't print it!</span></b><span style='color:#1F497D'><o:p></o:p></span></p>
<p class=MsoNormal><span style='font-size:3.0pt;font-family:"Comic Sans MS"'><span style='color:windowtext'>***</span></a><o:p></o:p></span></p>
</div></div></div>
<p class=MsoNormal><o:p>&nbsp;</o:p></p></div></body></html>

Gönderildi : 08/06/2012 14:16

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@eser_ahmet)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk bey

Videonuzu incelemiştim. imzayı eklemek ile iligli bir sıkıntı yaşamıyorum. sadece yanıtladığımda mailin en altına atıyor. normalde imzayı yazdığımız kısmın altına ekliyor olması gerekirken disclamer mailin en altına atıyor. kodlarda bir değişiklik yapmam mı gerekiyor.

Gönderildi : 08/06/2012 14:32

(@selcuksarioglu)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhaba Ufuk bey

Videonuzu incelemiştim. imzayı eklemek ile iligli bir sıkıntı yaşamıyorum. sadece yanıtladığımda mailin en altına atıyor. normalde imzayı yazdığımız kısmın altına ekliyor olması gerekirken disclamer mailin en altına atıyor. kodlarda bir değişiklik yapmam mı gerekiyor.

Aynı soruyu bende araştırıyordum. bir türlü cevap bulamadım. artık bende çözümpark gurularına sorayım diye düşünüyorudum. 🙂

Gönderildi : 08/06/2012 15:42

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Ekran görüntüsü alabilir miyiz.

Gönderildi : 08/06/2012 16:02

(@eser_ahmet)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ufuk bey aşağıda linki yazdım. resimde görüldüğü gibi exchange'den gönderdiğim mail'in altında değilde en altta imza çıkıyor.

http:\\www.simkan.net\hata.jpg

Gönderildi : 08/06/2012 16:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu bir bug olan bir durum zaten. Sp durumu nedir? Mümin hocama bunu sormak lazım bug kapatıldı mı diye.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/06/2012 19:47

(@eser_ahmet)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza bey;

Exchange SP1 yüklü. Eğer SP2'de bu sorun giderildi ise yükseltebilirm.

Gönderildi : 08/06/2012 20:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sp2 ile düzeltildimi emin değilim. http://www.cozumpark.com/forums/thread/301931.aspx  burayada bakabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/06/2012 01:58

(@selcuksarioglu)
Eminent Member

bu konunun çözümünü bilen varmı ?

Gönderildi : 19/06/2012 20:09

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Bu bir sorun değil. Çünkü eklediğiniz imza değil legal disclaimer'dır. Legal disclaimer da maillerde en altta olur. İmza olarak da kullanabilirsiniz ancak Exchange malesef aynı şekilde mesajı konunun en altına ekliyor.

Dolayısıyla bunun için 3.parti bir yazılım satın alabilirsiniz. 

Gönderildi : 19/06/2012 20:12

(@selcuksarioglu)
Eminent Member

3. parti yazılım olarak ne tavsiye edersiniz?

Gönderildi : 19/07/2012 20:16

Paylaş: