Forum

Exchange 2010 Sp2 S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Sp2 Symantec Backup Exec Mail items Restore

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabaşar;

Symantec Backup Exec kullanıyorum ve exchange backuplarından bir mailbox altında kullanıcının silinen bir kaç mailini restore etmek istiyorum.Job restore altında recovey edeceğim mailin yolunu selection altında gösteriyorum.Daha sonra exchange redirection altında gerekli server tanımlamasını ve dönmek istediğim mailbox bilgilerini girdim.Restore başlattığım  zaman symantec loglarında şuan mail restore etmek istediğim database maunted durumda olduğu için maili restore edemeyeceğimi belirten bir mesaj aldım.Dismount durumumamı getirmem gerek acaba yada şöyle soruyim.Exchange altında recovery database mi oluşturmam gerekiyor.Bu konuda tam olarak ne önerirsiniz nasıl ayarlar yapmam gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 07/06/2012 12:01

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Database'i dismount konumuna getirmeniz gerekmiyor.Restore işlemi için Selection list bölümünden döneceğiniz backup'ı seçtin.Destination bölümünde Exchange Redirection 'a gelin. Redirect Exchange Sets kutucuğunu işaretleyin ve server olarak Exchange mailbox sunucuzun adını girin. örn. \\exhmbxserver. Redirect to mailbox or public folders bölümünde mbx restore işlemini gerçekleştireceğiniz kullanıcıyı belirtin Exchange üzerinde tanımlı olan "Display Name" bölümünde görünen şekilde.Örneğin Can Bolat

Bu şekilde deneyip aksiyon sonucunu paylaşır mısınız ?

Gönderildi : 07/06/2012 12:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

diğer bir yöntem ise recovery database oluşturarak bu işlemi yapmanızdır. konu ile ilgili makaleler bölümünde hazır bir makale vardır inceleyebilirsiniz. 

Gönderildi : 07/06/2012 12:39

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Can bey belirtmiş olduğunuz gibi aynen yaptım aldığım hata mesajı aynen şöyle.

Error category    : Resource ErrorsError            

: e000ff00 - Unable to restore some Microsoft Exchange components because one or more of the databases are currently mounted, or because the recovery storage group or recovery database is not properly configured. Use the Exchange System Manager or Exchange Management For additional information regarding

İlla recovery Database mi oluşturmam gerek bi türlü anlamadım.

.Ek olarak Mümin bey Recovery Database kullanımını biliyorum makalelerini daha önceden okumuştum yalnız backup exec altında nasıl ayarlar yapmam gerekli ki mailleri RDB altından geri dönebiliyim.

Gönderildi : 07/06/2012 13:33

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Dönen hatada bir recovery storage grup oluşturmanız gerektiğini söylüyor.Exchange 2010'da recovery database oluşturmanız gerek.Yeni oluşturulan database'ide Exchange job'u içerisine ekleyip full backup alın.

Mümin hocamızın makalesindeki işlemleri yaptıktan sonra tekrar backup exec üzerinden dönmeyi deneyin.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/07/25/exchange-server-2010-recovery-database-kullan-m.aspx

Gönderildi : 08/06/2012 14:01

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mumin Beyin makalesini daha önce incelemiştim. Yalnız ben bu işlemi Symantec Backup exec üzerinde yapıcam.Yani RDB oluşturdum Clean shutdown hale getirdim.Symantec Backup exec tarafında nasıl bi yapılandırma yapmam gerekiyor.Kurtarmak istediğim maili önce farklı bir yere mi almam gerekiyor nasıl  ayarlar yapmam gerekiyor bu konuda biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Gönderildi : 11/06/2012 20:46

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba

Aşağıdaki linkte restore işleminin nasıl yapılacağı adım adım anlatılmaktadır. Belki işinize yarar.

http://autodiscover.wordpress.com/2012/03/19/how-to-backup-and-restore-exchange-2010-using-backup-exec-2010-exchange2010-part2-exchange-backupexec-symantec-mvpbuzz/  

İyi Akşamlar. 

Gönderildi : 11/06/2012 21:16

Paylaş: