Forum

exchange 2010 - dis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 - disaster recovery

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
327 Görüntüleme
(@leventsolakoglu)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba.

Firmamızda kullandığımız exchange 2010 server dün kontrolsüz bir şekilde aniden kendi kendini restrat etti. O andan sonra exchange server çalışmaz oldu. Yaptığım incelemelerde malil database ( ebd  dosyası ) ortadan kaybolduğunu gördüm. internette birçok forumda disaster recovery ile alakalı sayısız döküman okudum. Ama genel olarak database dosyasının bozulması durumuna karşı yapılacaklar anlatılmış. Elimdeki log dosyalarından bir şekilde database dosyasını geri getiremezmiyim. Konu ile alakalı yardımınızı bekliyorum.

Gönderildi : 30/05/2012 14:11

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

İlk önerim kullanıcılar Mapi olarak bağlıysa mailler ost cache üzerinde duruyordur. Herkesin mailini pst export edin.

Daha sonra şuan ki db yedeğini alıp, bacakup restore işlemini yapın.

Gönderildi : 30/05/2012 14:41

(@leventsolakoglu)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

ufuk bey ,

40 kişilik bir networkte sadece 8 kişi outlook kullanıyor. Diğer userlar owa dan bağlanıyorlardı. 8 kişinin maiilllerini dediğiniz gibi pst ye çevirdim. Ama kalan kullanıcılarım için serverdan recovery yapmaktan başka çarem kalmıyor. En yakın bacup malesef 2 ay öncesinin ve yakın tarihli bazı mailleri mutlak ulaşmam gerekli. Transaction log üzerinden DB yi tekrar oluşturma şansım yokmu acaba ?

Gönderildi : 30/05/2012 17:27

Paylaş: