Forum

Exchange 2010 x64 S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 x64 SP1 User Mailbox's Export

16 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıdaki komutu girdiğim de hata alıyorum. yardımlarınızı rica ediyorum.

C:\Users\mtadmin\Desktop>New-ManagementRoleAssignment -Role ''Mailbox Import Export'' -User mkilincarslan  

Aşağıdaki linkde bulunan adımları takip ediyroum.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2010/12/26/exchange-server-2010-sp1-ile-exporting-ve-_3101_mporting-mailboxes-lemleri.aspx   

t process argument transformation on parameter 'Role'. Cannot convert value "" to type "Microsoft.Exchange.Configu
n.Tasks.RoleIdParameter". Error: "Parameter values of type Microsoft.Exchange.Configuration.Tasks.RoleIdParameter
 be empty. Specify a value, and try again.
eter name: identity"
 CategoryInfo: InvalidData: (:) [New-ManagementRoleAssignment], ParameterBindin...mationException
 FullyQualifiedErrorId : ParameterArgumentTransformationError,New-ManagementRoleAssignment

selamlar

Gönderildi : 22/05/2012 18:49

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

hata tam anlaşılmıyor

komutu verdikten sonra çıkan hata ile birlikte exchange management shell in ekran görüntüsünü bizle paylaşabilir misiniz? 

Gönderildi : 22/05/2012 19:01

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 22/05/2012 19:35

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

''mailbox import export'' olan yerde tırnakları bu şekilde değiştirip dener misiniz "mailbox import export"

Gönderildi : 22/05/2012 19:46

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz gibi oldu bu adımı atladım bu arada bunu copy paste yapıp oldu shift + iki tuşu ile yaptım neden kabul etmemiş olabilir siz hangi tuş kombinasyonu ile yaptını acaba?

bu adımdan sonra aşağıda bulunan uyarı ile karşılaştım tekrar File path gerekli izinleri verdim olmadı.

Gönderildi : 22/05/2012 20:28

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bugra hocam yardımcı olabilirmisiniz?

New-MailboxExportRequest -Mailbox AylaKol -FilePath "\\SERVER01\PSTFileShare\Ayla_Recovered.pst"
ben bu komutta tırnak işareti koymadan yapıyorum yukarda linkde yer alan hata ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 23/05/2012 12:51

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

resimleri bir resim host sitesine yüklerseniz daha kolay bakabiliriz

imageshack.us gibi, resimhost.com gibi vs. 

Gönderildi : 23/05/2012 12:57

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu komut online ve arşiv de olan maillerin tamamınımı alıyor acaba? yoksa arsiv kısmını almıyormu? onu ayrıcamı yapmak gerekiyor.

Gönderildi : 23/05/2012 13:08

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Bu hatanın nedeni, mailbox import - export rolünü bu kullanıcıya veremediğinizden kaynaklanıyor. exchange management shell i exchange sunucusunda çalıştırıyorsunuz değil mi?

ayrıca bu komut online arşivi de export eder. Sadece arşiv i import etmek isterseniz komutun sonunda -IsArchive parametresini yazmak yetiyor. 

Gönderildi : 23/05/2012 15:06

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet exchange sunucudan çalıştırıyorum.

New-ManagementRoleAssignment -Role ''Maibox Import Export'' -User ........ ent yaptıktan sonra bu komut işliyor normal.

New-MaiboxExportRequest - Mailbox .............-FilePath \\dc\Exports\................pst    enter yapıyorum fakat hata alıyorum.

Gönderildi : 23/05/2012 16:48

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

ilk komutta yanlışlık var aşağıda ki gibi kullanın

New-RoleGroup “Mailbox Import Export Group” -Roles “Mailbox Import Export”

Add-RoleGroupMember “Mailbox Import Export Group” -Member “Administrator” 

Gönderildi : 23/05/2012 16:53

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buğra hocam ne yazikki bu problemi aşamadım ilgin için teşekkürler,

benim bu işlemi aşmam için sanırım sıfırdan anlatımla bir dökümana veya videolu anlatıma ihtiyacım olacak var ise link göndermenizi rica ederim şuan bende araştırmaya tekrar başlııyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 23/05/2012 17:43

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şimdi oldu sadece yapmam gereken belirttiğiniz komutlar dışında denetim masasından kullanıcı ayarları kısmında ilgili hesaba administrator verdim logof oldum işlem başladı.

teşekkürler

Gönderildi : 23/05/2012 17:53

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu girilen komutlar mailbox kutusunu boşaltmaz değilmi sadece devam eden bir kullanıcının mailboxını backuplamak içindi. bundan sonra yapmam gereken bir işlem var mı?

her bir pst için ayrı ayrı bu adımları yapmak gerekirmi? yada direkt artık istediğimiz kullanıcı için export komutunu girmek yeterlimidir? 

Gönderildi : 23/05/2012 17:55

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

hayır boşaltmaz boşaltmasını isterseniz komutun sonuna -deletecontent parametresini girmelisiniz.

pst olarak backup'lamak çok doğru bir çözüm değil. pst ler bozulabilir. import ederken sıkıntı yaratabilir. Exchange backup almanızı öneririm. 

Gönderildi : 23/05/2012 18:21

(@MetinKilincarslan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

her bir pst için ayrı ayrı bu adımları yapmak gerekirmi? yada direkt artık istediğimiz kullanıcı için export komutunu girmek yeterlimidir? 

Gönderildi : 23/05/2012 18:24

Paylaş: