Forum

Posta kutusundan po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Posta kutusundan postaların kaybolması

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@FatihTARLACI)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Birkaç kullanıcıdan gelen kutusunun tamamen boşaldığını yada şu tarihten önceki postalarıma ulaşamıyorum şeklinde şikayetler almaya başladım. Gelen kutusuna filtre, kural v.s. uygulanmamış kendim kontrol ettim. Ms outlook tarzı bir programa bağlanıp postalar çekilmemiş. Fikri olan varmı acaba, hesaba ne zaman nasıl ulaşıldı gibi loglara bakabilirmiyim. (Gönderilmiş öğler duruyor ama gelen kutusu boşalıyor)

Gönderildi : 04/05/2012 19:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange sürümü nedir ?

Siz bir Legal Hold veya benzeri yaşlandırma kuralı çalıştırmış olabilir misiniz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2012 23:38

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Outlook Express i de kontrol edebilirmisiniz, bazen kullanıcı express e tanımlama yapıyor tüm mailler i download ederek outlook express te kalıyor sonrada kullanıcı maillerim yok diyor. bi kontrol etmenizde fayda var.

Gönderildi : 04/05/2012 23:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

arşivleme yapılmış olabilir.

Gönderildi : 05/05/2012 14:40

(@FatihTARLACI)
Active Member
Konu başlatıcı

Yoğunluktan yanıt yazamadım özür dilerim. Exchange 2010 SP1 çalışıyor. Outlook v.b. bir program ile postalar çekilmediği iddia ediliyor. Hesap bir sempozyum hesabı ve hesabı 6 kişi kullanıyor. Bu yüzden kullanıcılardan şüpheleniyorum ama herbiri asla postaları silmediğini yada bilgisayara indirmediğini söylüyor. İşin içinden çıkamadım. Fikir beyan eden herkese teşekkür ederim. Sorunu tespit edebilirsem buradan bildiririm.

Gönderildi : 07/05/2012 12:07

(@FatihTARLACI)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konuyu hortlamak gibi olucak ama bu sorunu tekrar yaşadım. Kullanıcı maillerini silmediğini söylüyor, silinmiş öğelerine baktım doğru söylüyor, silinmiş öğeleri kurtar bölümüne baktım orada da yok ama inbox uçmuş durumda. POP3 bağlantı yapmamış, yaptıysa bunun logunu görebileceğim bir yer varmı, yada postaları silen ip adresini falan nasıl tespit edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Exchage 2010 SP1 kullanıyorum.

kolaylıklar.

Gönderildi : 02/07/2012 20:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Eğer loglamayı ayarlamışsanız connector üzerinden log dizinine ulaşabilirsiniz, açmadıysanız aşağıdaki linki inceleyin lütfen

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa997690

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/07/2012 20:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

filtreleme yapmış olabilir mi ?

Gönderildi : 03/07/2012 19:45

Paylaş: