Forum

DPM ile Exchange Ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM ile Exchange Backup dosyasının networkteki başka bir pc üzerine yedeklenmesi ?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@yasinakilli)
Gönderiler: 384
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ,

sistemimizde kurulu olan Exchange 2010 un backup ı için "Data protection Manager" kullanmaya karar verdik. DPM için bir makina hazırlayıp domaine dahil ettikten sonra DPM kurulumunu sorunsuz gerçekleşitirdim ve Exchange makineme de Agent kurulumu yaptım. soruma gelince almak istediğim bu exchange backupını domaindeki başka bir makinenin diskine yedeklemesini istiyorum bunu yapamadım böyle birşey mümkünmüdür ?

herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/04/2012 20:19

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

DPM için benim bildiğim share edilmiş bir disk gösteremiyorsun. Yanlışta biliyor olabilirim.

Gönderildi : 26/04/2012 20:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Dpm supportta aşağıdaki gibi yazıyor.

Data Protection Manager (DPM) supports a variety of backup scenarios, including the following:

Disk-based data protection and recovery.

Tape-based backup and archive solutions.

Detay için http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff399448.aspx fakat bir diski iscsi olarak v.s tanıtırsanız bu şekilde alabilirsiniz. Bunun için ya gerçek storage yada sanal iscsi yazılımı kullanmanız lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/04/2012 13:43

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhabaİ

Evet. Dolaylı yoldan mümkündür. İlgili sunucu üzerine ISCSI Target yazılımını yüklersiniz ve yapılandırırsınız. Ardından Bu oluşturmuş olduğunuz Lun'u DPM sunucusuna bağladığınız zaman sonuca ulaşmış olursunuz. 

Gönderildi : 02/05/2012 02:30

Paylaş: