Forum

outlook 2007 de 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2007 de 2 hesap kullanımı

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba 

yapımda  exchange 2003 var,2 tane hesap   var,bunları aynı  outlookda görmek istiyorum,ve iki  hesaptan ta  mail atmak istiyorum,outlook  2007 kullanıyorum,bunu daha önce yapmıştım,şimdi bir türlü beceremedim,takıldım  kaldım,

daha da acıklayıcı olması  için  kullanıcı  pc sinine  operasyon diye login olup maillerini  görüyor,ayrıca  o  pc yi kullanan  kişinin  kendi adında  daha önce acılmış bir  mail hesabı var,Örn.Zeynep,

benim  istediğim,varsayılan hesap  opersayon olsun,zeynepe gelen  maillerde  aynı yere gelsin,hem operasyon hemde  zeynep  hesaplarından  mail gönderebilelim..ve  ortak bir Pst  yi kullansınlar,

Çözüm olarak 2.ci hesabı  Pop3 olarak  tanımlanarak  yapılabilir,ama bunu kullanmak istemiyoruz,veya  2 tane  outlook profili tanımlanarak,outlook başlarken profil secme  işlemide  yapılabilir,buda  istenmemektedir,

Farklı bir  yöntem le bu işlemi gerçekleştirmiştim,daha önce  şimdi ise  aynı işlemi nasıl nerden gercekleştirebileceğimi hatırlamadım,konu hakkında  bilgi olan arkadaşlarımızın yardımlarını  rica ederim..

Gönderildi : 25/04/2012 13:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

öncelikle Active directory users and computers'ta ikinci hesap olarak eklemek istediğiniz kullanıcının özelliklerine gidin ve Security sekmesinden NTFS izinlerini editleyip oraya kendi hesabınızı ekleyin ve Send As hakkı verin.

Daha sonra o hesabı outlook hesap ayarlarında gelişmişte sanırım ikinci posta kutusu olarak ekleyin ve From kısmına o kişinin mail adresini yazarak mail atabilirsiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 25/04/2012 14:34

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

mümin hocam,

yardımlarınız  için teşekkür ederim,yalnız  propertes girdiğimde  security  bölümü yok,

Gönderildi : 25/04/2012 16:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Actice direcrory users and computersı açınca view menğüsünden advanced features seçin. Daha sonra security kısmını görebilirsiniz. 

Gönderildi : 28/04/2012 14:47

(@cengizerdogan)
Gönderiler: 2
New Member

Uğur Bey merhaba,

bir sorum olacak bu konuya ilave,

ayarlar tamam iki hesapta kullanılabilir durumda ama yeni eklenen hesaptan mail gönderirken gönderdiğimiz mail ilk hesabın gönderilenlerine düşüyor, hangi hesaptan gönderiliyorsa onun gönderilenler kutusuna gidecek sekilde ayarlamak mümkünmü? 

Gönderildi : 26/08/2014 19:05

Paylaş: