Forum

Mail Accuntu Hakkın...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Accuntu Hakkında

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
646 Görüntüleme
(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sistemde Exchange 2010 kurulu. Kullanıcılar domaine giriş yaptığı anda otomatik olarak Outlooka posta kutusu geliyor. Buraya kadar herşey yolunda. Şimdi Genel müdürüm. 2. bir mailbox istedi. Bunuda tanımladım. Fakat bunu nereden ekleyeceğim? Postadan sadece 1 adet exchange hesabı tanıtabiliyorum. Genel müdürümüz. POP3 gibi istersem bu adresten göndereyim istersem diğerinden diyor. POP tanımlamakta istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Teşekkür ederim

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 24/04/2012 14:39

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Denetim Masası-Posta-özellikler-eposta hesapları

exchange hesabında ozellikler yada değiştir (outlook sürümüne göre değişir bu bölüm) 

gelişmiş sekmesinden yeni hesabı ekleyin..

bundan once yeni açtıgınız hesapta full acc ve send as perm yetkisi verin kullanıcıya.

Gönderildi : 24/04/2012 14:52

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam,

Ad Çözülemiyor. Ad, adres listesindeki bir adla eşleştirilemiyor uyarısı veriyor?

Gönderildi : 24/04/2012 16:06

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

hesap adını doğru yazdıgına eminmisin?

account name i eklemen gerekli

hesap açarken önce Active Directory users and comp. ten hesabı oluşturdun.

ardından EMC üzerinden mailbox bölümünden new mailboxı tıklayıp hesabı oluştururkende exiting user seçip hesabı ekledin dimi?

Gönderildi : 24/04/2012 16:19

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet Hocam aynen dediğiniz gibi yaptım. Sonra EMC üzerinden yeni oluşturduğum kullanıcıyı sağ tuş click "Manage Send Ad Permission" ve "Manage Full Access Permission" ayarlarında daha önceden açtığım kullanıcıyı ekledim.

Gönderildi : 24/04/2012 16:46

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Hocam,

Ad Çözülemiyor. Ad, adres listesindeki bir adla eşleştirilemiyor uyarısı veriyor?

Oluşturduğun hesap gal'e düşmemiş yada gizlemiş olabilir misin?
Ayrıca ikinci hesabı ekledikten sonra mail gönderirken from kısmını aktif edip oradan ilgili hesabı seçip gönderebilirsin.

Gönderildi : 24/04/2012 16:53

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam,

Dediğiniz gibi user gizli olduğundan gözükmüyordu.  Şimdi onu enable yapıp GAL 'ı update ettim. Fakat adres defterine gelmesine rağmen aynı uyarıyı alıyorum ekran görüntüsü ektedir.

[url= http://f1204.hizliresim.com/w/s/4upyr.pn g" target="_blank">http://f1204.hizliresim.com/w/s/4upyr.pn g"/> [/img][/url] 

Gönderildi : 24/04/2012 17:23

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

buradaki ekranda ozgur.test yerine sadece hesap adı baş harfi bile yazsan çözümleyip liste vermesi gerekli sana.

test leri kendi makinende yapıyorsun değilmi?

cache modu iptal edip tekrar denermisin?

Gönderildi : 24/04/2012 17:44

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet Hocam Testleri kendi makinemde yapıyorum. cache modu da iptal ettim. Biryerde bir ayrıntıyı kaçırıyorum. Ama bulamadım.

Gönderildi : 24/04/2012 18:09

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam ellerinize sağlık:) Bir başka kullanıcıda yaptım onda çalıştı. Problem yok. testi yaptım düzgün çalışıyor.

Fakat şimdi kaldırmak istediğim zaman (aynı yerden) resimdeki uyarı çıkıyor. Posta kutusunda sildim birşey gözükmüyor fakat.

[url= http://e1204.hizliresim.com/w/s/4usz2.pn g" target="_blank">http://e1204.hizliresim.com/w/s/4usz2.pn g"/> [/img][/url] 

Gönderildi : 24/04/2012 18:35

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

Outlook kapalıyken denermisin. Denetim masası posta

Outlook 2010 açıkkende diğer ayarlar gelişmiş sekmesinden diğer hesabı kaldırmaya izin vermesi gerekli.

Gönderildi : 24/04/2012 20:28

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Outlook kapalı iken postayı eklediğin yerden yani Denetim Masasından denersen kullanmak istemediğin hesabı silebilirsin.

Gönderildi : 25/04/2012 03:18

Paylaş: