Forum

Exchange 2010 Windo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Windows Server Backup Remote Backup Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@FatihTARLACI)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba;

Exchange 2010 SP1 kullanmaktayım. Database backup almak için Windows server backup ile VSS full backup yapmaya çalışıyorum. Exchage sunucuları DMZ networkünde ve local networkte çalışan Network Storage diskine yedek almaya çalışıyorum. CAS sunucusu hiçbir problem yaşamadan yedek alabiliyor fakat Mailbox server ya yedek almaya  başlamıyor yahut 7.27 gb sonra "Unknow error (0x8078015b).The specific network name is no longer available" diye bir hata veriyor.

Yedek alma işlemi başlamadığı zamanlarda ise event lerde şöyle bir log oluşuyor.

Exchange VSS Writer (instance afc8497c-fbef-4422-b846-532ddee826ef:13) has completed the backup of database 'Mailbox Database 0234603922' with errors. The backup did not complete successfully, and no log files were truncated for this database.

Acayip huylandım ve acil olarak database yedeği almak istiyorum. Sunucular vmwarede sanalda çalışıyor ve database lerin bulunduğu disk storage tarafından atanmış ayrı bir disk  LUN ve bu yüzden veeam vb. yedekleme programları bu diski göremiyor.

Ek bilgi olarak PDC win2003 diğerleri win 2008 de çalışıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Kolaylıklar...

Gönderildi : 11/04/2012 12:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle size tavsiyem yedekleme için DPM kullanmanızdır.

Sorun muhtemel network bağlantılarınızın yavaş olmasından timeout' a düşmesi gibi duruyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2012 13:09

(@FatihTARLACI)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler Hakan Bey;

Sorun başka bir yerden çıktı. Benzer durumu yaşayanlar için yazayım. Kaspersky 64 bit versiyonu data transferinde bağlantıyı kesiyor. Benzer bir durumu yurtdışı bir forumda okudum. Kapatmak yeterli olmuyor tamamen kaldırmak gerekiyor. 

Kolaylıklar...

Gönderildi : 11/04/2012 17:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bizede tecrübe olsun o zaman bu bilgi. Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkür ediyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/04/2012 20:35

Paylaş: