Forum

Journal Raporlarını...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Journal Raporlarının External Bir Adrese Yönlendirilmesi Sorunu (Gmail)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Müşterimizde Exchange 2010 (14.01.0355.002) kullanmaktayız. Müşterimiz bazı kullanıcılara gelen/giden maillerin [email protected] adresine yönlendirilmesini istedi. Bu işlemi yapabilmek için Management Console üzerinden Journal Rules kısmından kural ekledim. Ancak raporları göndermek için dış bir mail adresi yazdığımda (Gmail, [email protected] vb.) raporlar gelmiyor.

"Ne zaman Send Journal repors to e-mail address" kısmına local bir hesap ekliyorum sorunsuz çalışıyor. Biz bu işlemi bir Gmail hesabına yönlendirerek yapmak istiyoruz.

Gmail hesabını contact oluşturarak ekledim ama yine olmadı. 

Bu işlemi nasıl geçekleştirebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 09/04/2012 19:43

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

send connector üzerinde protocol logging enable edip kontrol edin logları.

herhangi bir hata göremiyorsanız, yine bir iç adrese gönderim yapın, bu mailbox üzerinde mail forward ayarlayın öyle gidiyormu deneyin

Gönderildi : 09/04/2012 20:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

@efe ve @ufuk bey söylemiş olduğunuz işlemleri gerçekleştirdim ancak sonuç değişmedi. Sorunun neden kaynaklandığını buldum sanırım, ancak bunun önüne nasıl geçebilirim bilmiyorum.

Maillerimizi göndermek için Smart Host hizmeti almaktayız. Journal mailleri dışarı gönderilirken  aşağıdaki gibi bir alan adı ile gönderim yapılıyor. Dolayısıyla Smart Host hizmeti aldığımız firma üzerinde @journal.report.generator şekinde bir alan adı tanımlı olmadığı için gönderime izin vermiyor.

<[email protected]>

Exchange üzerinde düşen logda aşağıdaki gibi. Journal mail gönderimlerini @journal.report.generator şeklinde değilde @alanadim.com şeklinde gödermenin bir yolu var mı? Bu tanımlamayı değiştirmek mümkün mü?

Internet Message ID: <[email protected]>
From Address: <>
Status: Retry
Size (KB): 44
Message Source Name: Journaling
Source IP: 255.255.255.255
SCL: 0
Date Received: 09.04.2012 17:45:01
Expiration Time: 
Last Error: 400 4.4.7 The server responded with: 550  You cannot send email from this server.. The failure was replaced by a retry response because the message was marked for retry if rejected.
Queue ID: IKARUS\1576 

Gönderildi : 09/04/2012 20:55

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

bunu değiştirme işlemi varmı diye baktım ama birşey bulamadım.

yeni bir send connector yaratıp costu diğerinden daha düşük yapsak, ve * yapıp tüm domainlere burdan atacağı yere gmail.com için burdan gönder ve gönderirken dns mx kayıtlarına bak desek yermi acaba merak ettim.

Gönderildi : 10/04/2012 14:59

Paylaş: