Forum

Active Directory To...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Topoloji

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@UtkuUlu)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket içerisindeki departmanları ve departmanlardaki müdürlerle aradaki kopru hakkında bir kaç sorum vardı.

2 teknik grubumuz varsa Teknik1 ve Teknik2 olarak AD den tanımlama yaptığımızda  Teknik1 in müdürünün tanımlaması yapabiliyor muyuz?

Sadece bu soruyu öğrensem sanırım diğer departmanları da müdürleriyle ilişkilendirebilirim. 

Gönderildi : 06/04/2012 14:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sorunuzu biraz açabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2012 15:38

(@UtkuUlu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tabi ki.

Ben Transport Rule için Moderation rule tanımlaması yapacağım. Buğra Bey'in tavsiyesi üzerine.

Ama orada şöyle bir durum var. Mesela; Ben istek gönderdiğimde bu isteğim mail olarak müdürüme gidecek. Active Directory'de bizde şu anda çok karışık bir yapısal bozukluk var. O yüzden herhangi bir tanımlama yapamıyorum. Benim ait olduğum teknik grubun müdürünü nasıl belirleyebilirim? Yani şu kişi şu Ou'dan sorumlu diyebilir miyim? 

Gönderildi : 06/04/2012 15:53

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Group tan sorumlu diyebilirsin OU diyemezsin diye biliyorum.

Gönderildi : 06/04/2012 15:58

(@UtkuUlu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Policy ile de yapılamıyor mu?

Mesela bilir misiniz Lync Online'da da kullanıcının üzerine tıklandığında hangi bölümde olduğu ve hangi müdüre bağlı  olduğunu görebiliyorduk. Sanırım AD'deki yerleşim sayesinde olabilir bir nebze diye düşünüyorum.

Gönderildi : 06/04/2012 16:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Lync'de bu bilgileri AD de ki Manager ve Exchange'de ki managed by kısmından alıyor.

Üye olduğunuz grubun özelliklerine girerek managed by sekmesinden müdürü belirleyebilirsiniz. Ya da sadece user bazında da manager belirleyebilirsiniz aynı şekilde. Zaten moderation ın çalışması için böyle olması gerek. 

Gönderildi : 07/04/2012 03:35

Paylaş: