Forum

Exchange 2010 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Mail Box Taşıma Hatası

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
385 Görüntüleme
(@GuneyYETKiN)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Exchange 2003 den Exchange 2010 a migrate ediyorum mail box ları taşırken aşağıdaki hatayı alıyorum taşım işlemini gerekleştiremiyorum sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. 

Summary: 2 item(s). 0 succeeded, 2 failed.

Elapsed time: 00:00:19

Administrator

Failed

Error:

There are no available servers running the Microsoft Exchange Mailbox Replication service.

Click here for help... http://technet.microsoft.com/en-US/library/ms.exch.err.default(EXCHG.141).aspx?v=14.1.218.11&t=exchgf1&e=ms.exch.err.ExA4CEA5

Exchange Management Shell command attempted:

'exchange.local/Users/Administrator' | New-MoveRequest -TargetDatabase 'Mailbox Database 1431921433'

Elapsed Time: 00:00:18

Gönderildi : 24/03/2012 01:04

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Replication service otomatikte olmasına rağmen başlamamış sanırım sorun ondan kaynaklanıyor.

Gönderildi : 24/03/2012 02:28

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Probleminiz halloldumu ?

Gönderildi : 24/03/2012 03:16

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Evren Hocam move etmeden taşımayı denedim.Tabi başarısız oldu şimdi tekrar başa döndüm henür oraya gelenmedim exc 2010 tarafında kuruluma başladım.Ama olacak eminim fakat her kurulumumumda farklı hatalar ile karşılaşıyorum.Tamamen kurulumu (migrate) öğrenene kadar devam edicem.Sizlerin sayesinde.Tabi

Gönderildi : 24/03/2012 14:32

(@evrenbanger)
Üye

Bir problem buraya yazarsan yardimci oluruz. Bikmadan kurmak onemli tabi 🙂

Gönderildi : 24/03/2012 16:41

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evren hocam bıkmak mı 🙂 her defasında daha çok hırlandırıyor insanı herşeyi buraya yazmaya utanıyorum bazen çok basit bişey oluyor onuda yazıyorum basit bişey olduğunu görüncede çok utanıyorum. O yüzden önce kendim çözmeye çalışıyorum deyim yerindeyse tırmalıyorum 🙂 tırmalay tırmalaya öğrenicez.:) Valla utancımdan soramıyom artık siteye bi katkımda yok soru sorma hakkımın olmadığını düşünüyorum.

Gönderildi : 24/03/2012 16:45

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet sorun exchange replication service deymiş mailleri move ettim 🙂 teşekkürler.

Gönderildi : 24/03/2012 19:19

(@GuneyYETKiN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Exchange 2003 den Exchange 2010 migrate işlemim başarı ile tamamlandı Çözümpark ekibine çok teşekkür ediyorum.Aklımda olan farklı senaryoları tekrar tekrarar deneyeceğim.Yardımlarını esirgemeyen Hakan Hocam ve Evren Hocama çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönderildi : 25/03/2012 00:13

(@evrenbanger)
Üye

Evren hocam bıkmak mı 🙂 her defasında daha çok hırlandırıyor insanı herşeyi buraya yazmaya utanıyorum bazen çok basit bişey oluyor onuda yazıyorum basit bişey olduğunu görüncede çok utanıyorum. O yüzden önce kendim çözmeye çalışıyorum deyim yerindeyse tırmalıyorum 🙂 tırmalay tırmalaya öğrenicez.:) Valla utancımdan soramıyom artık siteye bi katkımda yok soru sorma hakkımın olmadığını düşünüyorum.

Boyle dusunme. Hic kimse herseyi bilemez ve her sorunda herkesin basina gelemez. Sen burada soru sorarakta cok buyuk katki sagliyorsun bunu unuttuma. Sorunlarina verilen cevaplar bundan sonra boyle bir problem yasayacak arkadaslara yol gosteriyor. Sorunun cozulmesine sevindim. Iyi calismalar.

Gönderildi : 25/03/2012 08:07

Paylaş: