Forum

Exchange server Dis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server Distribution Grup adına mail sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@feridunakkaya)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

bilgi.islem adında bir grubumuz var ve bilgiislem.abc.gov.tr mail atıldığında da bu grubun üylerine mailler geliyor ancak, bu grubun üylerinin bilgiislem.abc.gov.tr adına mail atmasını istiyorum, bunun içinde aşağıdaki komutu  Exchange Power Shell 'i Run as Administrator olarak çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komurtu açlıtırıyorum,

Set-DistributionGroup “bilgi.islem” -GrantSendOnBehalfTo bilgi.islem

herhangi bir hata bermiyor ancak, bilgi.islem  grubundaki kişiler yinede [email protected] adına mail atamıyor , Burada bilgi.islem grubum  Distribution, universal grup olarak tanımlı, grup özelliklerinde veya grup üylerinde yapmam gereken başka bir işlemmi var anlamadım ...

Yardım lütfen...

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish

Detect language » Hungarian

Gönderildi : 20/03/2012 16:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

active directory users and computers açın ve Find diyerek ilgili grubu bulun. grup özelliklerinde Security sekmesine kimler bu grup adına mail atmak istiyorsa o grubu security kısmına ekleyin ve Send As hakkı verin.

Security sekmesi görünmüyorsa View'dan Advanced Features işaretleyip tekrar Security sekmesini kontrol edin.

kolay gelsin 

Gönderildi : 20/03/2012 17:05

(@feridunakkaya)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstadım, yaptım ama değişeb birşey olmadı...

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish

Detect language » Hungarian

Gönderildi : 20/03/2012 18:13

Paylaş: