Forum

exchange ve owa sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange ve owa sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
357 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni oluşturulan kullanıcılarda owaya bağlanmak istediğimde aşağıdaki hatayı veriyor.Ama bazende bakıyorum owaya  bağlanabiliyorlar.Eski kullanıcılarda hiç  bir problemim bulunmuyor ama yeni kullanıcılarda böyle oluyor.AD ile exchange bir problem yaşıyor gibi.exchange sunucuların tamamını restart ettim bu sabah,sonrasında owaya yeni kullanıların biriyle girebilmiştim,ama sonrasında yine giremedim.Bazen bağlanıp bazen bağlanmıyorum.

Access is denied.
The Active Directory resource couldn't be accessed. This may be because the Active Directory object doesn't exist or the object has become corrupted, or because you don't have the correct permissions.

exch 2010 std. kullanıyoruz.exchange sistemimde 2 cas sunucu ve 2 mailbox sunucu bulunuyor.FSMO rolleri 2003 server üzerinde,2 tane 2003 server adc,1 tanede 2008 R2 ADC ve hepsi global katalog.

Teşekkür ederim

Gönderildi : 16/03/2012 14:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33043
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

AD üzerinde bu kullanıcılar için izinleri yukarıdan alacak şekilde bir ayar yaparmısınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/03/2012 14:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

ADC lerden birinde DB bozulmuş,onarınca düzeldi.

Teşekküe ederim

Gönderildi : 26/03/2012 20:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

AD DB si mi ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2012 02:06

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Bu problem bugün başıma geldi.3 adet lokasyon var.Her lokasyonda bir adet mailbox ve hub bulunmakta.B lokasyonunda bulunan kullanıcılar  owa üzerinden giriş yapmaya çalıştıklarında ;

Access is denied. The Active Directory resource couldn't be accessed. This may be because the Active Directory object doesn't exist or the object has become corrupted, or because you don't have the correct permissions.

hatasını alıyordu.

Dc ile exchange arasında bir iletişim sorunu olduğunu düşünerek sorun yaşayan lokasyon üzerinde exchange mailbox sunucusu üzerinde organization ve server configuration üzerinde modify scope yaparak o lokasyona bağlı domain ve dc yi yeniden gösterdim.Daha sonra dc ve exchange mailbox sunucusunu sırasıyla restart ettim.Problemi bu şekilde giderdim.Faydalı olması dileğiyle.

Gönderildi : 24/04/2012 13:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Paylaşım için teşekkürler.

Gönderildi : 24/04/2012 16:44

Paylaş: