Forum

Exchange 2010 Silin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Silinen Mailler Geri Getirme

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,617 Görüntüleme
(@Brian_Microsoft)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sistemimizde Exchange 2010 SP1 Kullanmaktayız.

Problem:

Kullanıcı, "Gönderilmiş Öğeler" Klasörü altında bulunan mailleri silmiş ve bu mailleri Silinen öğeler klasöründen de silmiş durumda.

Mailler Geri Getiremiyoruz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

İyi çalışmalar

Cemal ORUN

Gönderildi : 06/03/2012 22:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Exchange üzerinde tanımlanan geri yükleme zamanı geçmemiş ise outlook veya owa üzerinden mailleri aşağıdaki resimdeki gibi geri alabilirsiniz. Aksi durumda elinizde yedek varsa yedekten geri dönmelisiniz.

&sa=X&ei=smtWT_LaEcnsOdfsuNoI&ved=0CAsQ8wc4FA&usg=AFQjCNFgGMN_aSuoBibn7gQxcD4Bch3ZaA">

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2012 00:56

(@Brian_Microsoft)
Active Member
Konu başlatıcı

Maalesef bu yontemle geri getirme başarılı olmadı. "Silinmiş Öğeler kutusu dahi boşaltılmış durumda.

Owa üzerinden Discovery ile geri getirmeye calıstım fakat bu işlem içinde daha onceden gerekli ayarlar tanımlanmadığı için sonuçsuz kaldı. Sanırım birde bu owa üzerinden geri getirme olayı SP2 ile gelen bi özellik..

Bunun haricinde mailleri Powershell üzerinden geri getirebilirmiyim. bu durum mümkün ise Powershell konusunda ciddi yardıma ihtiyacım var...

Not: Kullanıcı mailleri sildikten sonra Server yeniden başlatıldı herhangi bir problem teşkil edermi..

Gönderildi : 07/03/2012 01:20

(@www-rizasahan-com)
_

Serverin yeniden başlaması sorun oluşturmaz.Bu şekilde geri getiremiyorsanız eğer yedeğiniz olmalı yedek varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2012 01:23

(@Brian_Microsoft)
Active Member
Konu başlatıcı

İşin kötü tarafı en son alınan yedek ile şuanki durum arasında önemli sayılabilecek derece gün farkı var.  Yedekten donmem demek maillerin birçoğunu kaybetmem anlamına geliyor bunu da goze alamam

Gönderildi : 07/03/2012 01:48

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

eğer hard delete yaptıysa kullanıcı bunu ancak yedekden geri dönerek getirebilirsiniz.

eğer kullanıcı mailbox nda daha önce singleitemrecovery özelliği aktif edilseydi, bu şekilde de discover edip getirilebilirdi. 

Gönderildi : 07/03/2012 11:57

(@Brian_Microsoft)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Rıza Bey'in soylemiş oldugu yontemi daha once(kullanıcı tarafında) denediğimde sonuç alamamıştım. fakat Server üzerindeki denemede başarılı oldu..

Tekrar Teşekkürler.

Gönderildi : 07/03/2012 14:35

(@www-rizasahan-com)
_

Bu fark etmez ama neticede sorununuz çözülmüş önemli olan o geçmiş olsun.

Gönderildi : 07/03/2012 15:30

Paylaş: