Forum

exchange 2003 owa'd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 owa'dan şirket geneline mail atılamasın;

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
323 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar exchange 2003 lü bir ortamda şirket dışında OWA dan bağlanan kullanıcıların şirket geneline mail atamasın ama şirket içerisindeki kullanıcıların şirket içinden mail atabilsin diye bir senaryo yapabilir miyim?

Böyle bir özellik mevcut mudur? Tşkler...

Gönderildi : 05/03/2012 20:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Eğer istek tam olarak şu ise;

OWA her yere açık olacak yani insanlar internet üzerinden OWA ya bağlanacak mail alıp gönderecek ama sadece şirket içine atamayacak ise böyle bir senaryo malesef desteklenmemektedir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/03/2012 20:26

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Eğer istek tam olarak şu ise;

OWA her yere açık olacak yani insanlar internet üzerinden OWA ya bağlanacak mail alıp gönderecek ama sadece şirket içine atamayacak ise böyle bir senaryo malesef desteklenmemektedir.

Merhaba Hakan Hocam, tam olarak istediğim o değil. mesela departman gruplarına ve ya kişilere atabilsin sadece şirket geneline atmasın, şirket politikası gereği...

Gönderildi : 06/03/2012 18:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ozan bey amaç iç ve dış ayrımı ise bunu yapamıyorsunuz, yani bir kullanıcı içeride atsın owa dan atamasın olmuyor, ama şirket geneline atamasın kolay.

Şirket geneli bir mail grubudur muhtemel o mail grubuna kimlerin mail göndereceğini seçebilirsiniz, onunu dışında kimse o mail grubuna mail atamaz ama bunu OWA dan olunca mail atamasın gibi bir ayrım yapamazsınız.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2012 19:01

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ozan bey amaç iç ve dış ayrımı ise bunu yapamıyorsunuz, yani bir kullanıcı içeride atsın owa dan atamasın olmuyor, ama şirket geneline atamasın kolay.

Şirket geneli bir mail grubudur muhtemel o mail grubuna kimlerin mail göndereceğini seçebilirsiniz, onunu dışında kimse o mail grubuna mail atamaz ama bunu OWA dan olunca mail atamasın gibi bir ayrım yapamazsınız.

Anladım Hakan Hocam, biraz fantezi olmuş diyorsunuz yani.. Ben kendi kullanıcılarıma güvenmediğimden böyle bir senaryo uyguladım. Şirket içinde şirket geneline mail atmalarında sakınca yok ama şirket dışında bir internet cafeden login olup logout olmazlar şirket geneline bir küfür resim vb. mail gelir diye korkuyorum. çok tecrübeli bir personel kadrosu bulunmuyor bilgisayar kullanımı adına.. Böyle bir senorya uygulayabilirsem en azından bir tedbir olarak düşünmüştüm...

Tşkler Hakan hocam, paylaşımlarınız için...

Gönderildi : 06/03/2012 19:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Olaya şöyle bakıyorum.

Bir personel hala çalışıyor iken şirket dışında bile olsa küfür edemez, ha kovulmuş ise zaten hesabı kapalıdır OWA ya giremez 🙂

Normalde Header ayrı olsa Hub transport rule yazarsın exch 2007 ve sonrası için ama outlook veya OWA dan gönderdiğin mailin Header bilgiside aynı.

Gönderildi : 06/03/2012 22:54

Paylaş: