Forum

Exchange Mail Box Ş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail Box Şifre Değiştirme Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
2,878 Görüntüleme
(@feridunakkaya)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistemimize Exchange 2010 kurduk, kullanıcılarımızı ise Active Directory deki kullanıcılardan taşıdık. A.D. açılmış kullanıcılarımız örneğin feridun.akkaya şeklinde idi ve Exchange'te de bu kullar ile senkron olduğu için mail adreslerimiz [email protected] oldu ve şifrelerde A.D. kullanıcı şifrelerimiz, buraya kadar herşey tamam ama , ben birşeyi ya yanlış yaptım yada yapamıyorum. Ben mail hesabımın şifresini değiştirmek istediğimde doğal olarak A.D. kullanıcı şifreleride değişiyor. Ancak ben mail şiflerini, A.D. şifrelerinden farklı olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

Yardımcı olursanız sevinirim....

Gönderildi : 21/02/2012 11:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu mümkün değil. Exchange bütün doğrulamalarını AD üzerinden yapar. doalyısı ile kullanıcı adı şifreniz ve mailbox şifreniz aynı olmak zorunda.

kolay gelsin 

Gönderildi : 21/02/2012 12:05

(@feridunakkaya)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler, bunun bir yolu olsa süper olurdu...

Gönderildi : 21/02/2012 16:53

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Kullanıcı domainde oturum açtığı bilgisayarında outlook u her başlattığında şifre girmeye zorlanması sizce süper bir durum olur muydu?

yada 2 ayrı şifreyi akıl da tutmak ? 

Gönderildi : 21/02/2012 18:18

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

her kullanıcı için çift hesap açarsanız ve bir tanesi ile oturum açarsınız diğeri ile de outlooka bağlantı yaparsınız. ozaman şifre soracaktır mailbox tarafında erişim sağlandığında. tabi bu sefer işin içine başka işler girecek.

mevcut oturum açan hesaba diğer hesap üzerinde send as full access gibi haklar vermek gerekecek.

tek hesap tek şifre en iyisi olsa gerek...

kullanıcılar afallayabilir :)). zaten herşeyimiz şifre olmuş... 

Gönderildi : 21/02/2012 18:31

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Sorununu hallettin mi bilemiyorum ama bunun için ayrı bir A.D. kurabilirsin, mesela mail.ioi.gov.tr şeklinde. Ama arkadaşlarında dediği gibi iki şifre iki isim kimsenin işine yaramaz.

Gönderildi : 23/02/2012 13:25

Paylaş: