Forum

email hesabı kapatı...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

email hesabı kapatılması

 Anonim

Merhaba,

İşten ayrılan personelin  dışarıdan mail alımını IK dan bilgi geldğinden hemen durdurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Ama bu kişinin mevcut maillerini 5-6 kadar kişinin görmesi gerekiyor.yani mevcut mailboxınıda başkaları ile paylaşamam gerekli.

Mailboxı disable yapınca enable yaptığımda tüm mailleri gittiğini görüyorum.Onun için disable hiç yapamıyorum.Bu konuda belki ayrı bir case ama buna da bir çözüm var mıdır?

Exchange 2010 Kullanıyorum

Yardımlarınız için Teşekkür Ederim.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 20/02/2012 13:48
Taner Çort
(@TanerCort)
Üye

Merhabalar,

Exchange Management Console'da İlgili kullanıcıya sağ tıklayıp Properties deyin. Mail Flow Settings sekmesine gelin. Message Delivery Restrictions'a çift tıklayın. Require that all senders are authenticated kutusunu işaretleyin ve OK diyerek kapatın. İlgili kullanıcı dışarıdan gelen mailleri alamaz ve karşı tarafa bir hata mesajı gider.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2012 15:00
Oner Ziya Bas
(@onerziyabas)
Üye

işten ayrılan user ın şifresini değiştirin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2012 16:33
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

işten ayrılmış bir kişinin (işten ayrıldıktan sonraki süreçte ) adına gelen maillerin okunması çokta etik değil bence , bu yuzden mailboxu baska bir kullanıcıya aktarıp (pst'ye çıkarılabilir örneğin ) accountu kapatmak yada disable etmek daha doğru bir yontem diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2012 17:03
Paylaş: