Forum

iphone dan exchange...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iphone dan exchange 2010 baglantı sorunu

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin sistemde exchange 2010 var  outlooklarımın bir kısmı exchange olarak bir kısmı pop3 olarak baglı hepsi çalışıyor sıkıntı yok fakat ,iphone 'a  exchange ayarlarını ayarlıyorum  , ayarları kabul ediyor sonra gönder al dediğimde sunucuya baglanamıyor diye hata veriyor  fakat sadece bir kullanıcıda sorun cıkarmıyor aynı telefon ile başka kullanıcı yapılandırdığımda sunucu bulunamıyor diye hata mesajı veriyor ne yapmalıyım , daha önceçalışıyordu bir sıkıntı olmuş şimdi çalışmıyor

Gönderildi : 10/02/2012 16:34

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

activesync için gerekli yapılandırmayı yapamamış olabilirsiniz.

portalimizde bu konuda ki makaleleri incelemenizi öneririm. 

Gönderildi : 10/02/2012 17:22

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam inceledim 3 gün önceye kadar çalışıyordu şimdi öyleki bazı kullanıcıları iphone ayarladıgımızda geliyor ama bizim için önemli olan kullanıcıyı ayarladığımızda sunucu bulunamıyor diye hata veriyor kullanıcı özelliklerinden ayarlarıda tamam birseyi atlıyoruz ama neyi bulamadım

Gönderildi : 10/02/2012 17:36

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

testexchangeconnectivity.com adresine girip activesync testi yapın. burda sorun belli olur.

Gönderildi : 10/02/2012 17:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bazı kullanıcılarda sorun çıkıyorsa , http://www.cozumpark.com/forums/post/308128.aspx buradaki linke bir bakın. Ben bu şekilde çözüm bulabilmiştim.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 10/02/2012 18:58

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam dediklerinizi yapmıştım tekrar yaptım ama sonuc değişmedi  , başka neden olabilir , aslında 2-3 gün öncesine kadar sorun yoktu exchange de sıkıntı cıktı domainden cıkarıp  tekrar domaine soktum  ,  exchange serveru gerekli guruplara tekrar  üye yaptım  bunun bir sonucunda acaba yalnış birşeymi yaptım ondan kaylaklanan birşey olabilirmi

Gönderildi : 11/02/2012 00:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Hocam dediklerinizi yapmıştım tekrar yaptım ama sonuc değişmedi  , başka neden olabilir , aslında 2-3 gün öncesine kadar sorun yoktu exchange de sıkıntı cıktı domainden cıkarıp  tekrar domaine soktum  ,  exchange serveru gerekli guruplara tekrar  üye yaptım  bunun bir sonucunda acaba yalnış birşeymi yaptım ondan kaylaklanan birşey olabilirmi

Sertifika ile ilgili bir işlem yapmışmıydınız? Sadece iphonelarda sorun var sanırım? Peki şu adımı deneyin.EMC üzerinde kullanıcıya sağ tuş manage mobile device diyerek cihaz atanmış mı görelim? http://www.ugurdemir.net/2012/02/emc-manage-mobile-device-seceneginin-goruntulenememesinin-cozumu/

Atanmış cihazı silip ,iphoedan mail hesabını silin Tekrar mail hesabını oluşturalım. Mail hesabını oluşturmadan önce bir önceki posttaki AD user ile ilgili ayarı yapalım.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/02/2012 04:17

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkur ederim yardımlarınız için teşekkür ederim fakat dediklerinizi yaptım olmadı sertifikasız baglanıyorlar daha önce sıkıntısız baglanıyordu tak domainden cıkarıp tekrar sokana kadar.

Mobilcihazları kaldırıp tekrar ekledim AD ayarları ayarladım sonuc olumsuz başka ne yapabilirim

Gönderildi : 17/02/2012 00:58

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yokmu yardımcı olacak kimse

Gönderildi : 17/02/2012 16:54

(@onerziyabas)
Gönderiler: 92
Estimable Member

hocam aradığın cevap bu sanırım

To check whether inheritance is disabled on the user:

1. Open Active Directory Users and Computers.
  2. On the menu at the top of the console, click View > Advanced Features.
  3. Locate and right-click the mailbox account in the console, and then click Properties.
  4. Click the Security tab.
  5. Click Advanced.
  6. Make sure that the check box for "Include inheritable permissions from this object's parent" is selected.

Gönderildi : 22/02/2012 17:49

(@hamisuhaserver)
Gönderiler: 8
Active Member

hocam sizin verdiğiniz ayar bizim işimize yaradı. çok teşekkürler.

Gönderildi : 31/05/2013 14:00

(@HakanErtas)
Gönderiler: 2
New Member

Mehmet Bey merhaba,

Bu sorunu siz çözebilmiş miydiniz?

Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Sunulan tüm çözüm önerilerini uygulamama rağmen, sadece bir kullanıcıda bu sorunu yaşıyorum.

Siz, nihâyetinde ne yapmıştınız? Peşin teşekkürlerimi sunarım.

Gönderildi : 29/07/2016 15:19

Paylaş: