Forum

Exchange 2003 tanım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 tanımlı 2 nci mail adresinden mail atma sorunu hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
397 Görüntüleme
(@cemcezik)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistem de AD ve Exchange 2003 bulunmakta. Exchange üzerinde 3 adet domain tanımlı. 1 domain default durumda. diğer 2 ncisi de tüm kullanıcılarda ve 3 ncüsü ise belirli kişilerde tanımlı. Yapmak istediğim ise, kulanıcıya tanımlı herhangi bir adresten mail atabilmesi;

a.com , b.com, c.com

ben dışarı mail atarken kendimi outlookta kimden satırına [email protected] yazıp gönderiyorum. fakat mail geri dönüyor. dönen hata ise

Bu alıcıya e-posta gönderme izniniz yok.  Yardım için sistem yöneticinize başvurun.

MSEXCH:MSExchangeIS:/DC=local/DC=deneme:denemeDC

Yani tanımlı 2nci ve 3ncü mail adresinden içerideki ve dışarıdaki herhangi bir yere mail atmak istediğimde bu hatayı alıyorum. Fakat default domainden 2 ve 3 üncü domainlere mail attığımda mail alabiliyorum.

Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim ???

Gönderildi : 01/02/2012 16:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Kullanıcının E-mail Address tabında altta bir kutucuk vardır, bu işaretlimi sizde ?

http://exchangepedia.com/2007/04/how-to-send-as-alternate-email-address.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/02/2012 19:36

(@cemcezik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet hocam işaretli. İşareti kaldırıp 2nci smtp adresinden tekrar mail göndermeyi denediğimde sonuç değişmedi. aynı hata ile geri döndü.

Gönderildi : 01/02/2012 21:27

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba

Daha önce aynı  problemle karşılaşmışım. http://www.cozumpark.com/forums/thread/118978.aspx.Buradaki işlemler işinize yarar umarım.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 01/02/2012 22:26

(@cemcezik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Forumdaki yöntemlerle oluyor teşekkür ederim. Fakat uzun bir yöntem. Her domain için kullanıcı açıp yönlendirme ve yetkilerini tanımlıyoruz. Bunu daha kısa yoldan yapma imkanı var mıdır acaba ? Yardımlarınız için teşekkür ederim...

Gönderildi : 21/02/2012 20:54

Paylaş: