Forum

Exchange ve pop3 ay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange ve pop3 aynı anda kullanma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 3 şubeli bir yapıda. Mailler için bir şubede exchange kurup diğer şubeleri ise hosting firmasının vermiş olduğu pop3 hizmetini kullanabilirmiyim 

Gönderildi : 25/01/2012 15:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

yapabilirsiniz ancak onun yerine RPC over HTTPS kullanın daha iyi olur.

Gönderildi : 25/01/2012 16:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin hocam rpc over https i biraz araştırdım fakat tam olarak benim istediğim şeyi kalrşıladığını düşünmüyorum. Benim amacım şubedeki kullanıcılara hosting firmasının vermiş olduğu pop3 hizmetini kullandırtmak. Merkezdekilere ise exchange serverım ğzerinde tanımladığım hsapları kullandırmak. Yani şube ile merkez arasında herhangi bir bağ olmayacak sadece domain isimleri aynı olacak. Şeubedekilerin exchage ile bir bağlantısı olmayacak. Örneğin ben mail attığım zaman eğer kullanıcı şubede ise hosting firmasının pop3 hesabına, merkezde ise exchange kurulu ana bayiye gidecek şekilde olamsını istiyorum. Acaba mx kayıtları ile bu mümkün olurmu. Veya nasıl bir yol izlemem gerekir. 

Gönderildi : 25/01/2012 16:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

bu tür bir yapılandırmada sorunlar yaşarsın.

senin kullanıcını içeride arayacak exchange ve içeride bulamayınca dışarı atmayacaktır çünkü domain ismi aynı ve exchange bu domaine hizmet veriyor durumda. ve teslim edilemedi yada kullanıcı bulunamadı gibi hatalar alacaksın.

Gönderildi : 25/01/2012 17:37

Paylaş: