Forum

mail yönlendir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail yönlendirme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

server 2008 üzerine kurulu dc ve yine başka server 2008 üzerine kurulu exchange 2007 sunucularım var. ben deneme isimli açtığım kullanıcı kendi bilgisayarında login oluyor. haliyle mail adreside [email protected] oluyor. ama bana şöyle bir istek geldi. kullanıcı deneme kullanıcısı ile oturum açsın. mail olarak [email protected] adresini kullansın. ama bu adrese gelen mailler hem ona hemde belirlediğimiz başka adreslere düşsün deniliyor. bende bunu mümkün olmadığını söyledim. sadece bir adet grup oluşturulur. bu kişiler buraya üye yapılır. o zaman bu gruba mail atıldığında gruba üye olanlara düşer dedim. acaba bu konuda haklimıyım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 25/01/2012 13:31

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Exchange serverda Kulanıcının Delivery Options seçeneğinden yapabilirsiniz,

Gönderildi : 25/01/2012 14:38

(@ZekeriyaOzkan)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Söylediğiniz mümkün exchange 2007 de Hub Trasnport kısmından new transport rule tanımlayıp.Bir isim verin

ilk adımda sent to people işaretle ve hangi mail adresini yönlendirme istiyorsan onu seç

2. adımda blind carbon copy the message to adresses seç ve hangi maillere yönlendireceksen onları seç

Yanlız fazla transport rule tanımlamanın  exchange server'ını ve adsl vb. hattının trafiğini arttıracağını ve yoracağını unutma 

Gönderildi : 25/01/2012 14:50

(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

tşk.

Gönderildi : 25/01/2012 17:45

Paylaş: