Forum

Owa Üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Owa Üzerinden Distribution Group E-maili Atmak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@AydinOzkapici)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Şirketimizde Exchange 2010 Sp2 kullanıyoruz. Outlook kısmında grup e-mailleri göndermemizde hiç bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ancak distribution group üyesi olan kullanıcılarımız var. Bu kullanıcılarımızın şahsi e-mail adresleri kısıtlanmış ve hide edilmiştir. sadece grup e-mailinden gönderme-alma izinleri bulunmaktadır. Outlook tarafında from  sekmesinden seçim yaparak e-mail atabilmektedirler ancak owa yı kullanmak zorunda kaldıklarında from sekmesi olmadığından e-mail atamamaktadırlar. Bu durumda 30 kadarkullanıcımız bulunmaktadır.

Artık ciddi bir sıkıntı haline gelen owa üzerinden distribution group adına e-mail atabilmek üzerine bilgisi olan arkadaşlarımızdan konuyla ilgili bilgilerini paylaşmalarını rica eder şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Aydın ÖZKAPICI

Gönderildi : 15/01/2012 19:35

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Şirketimizde Exchange 2010 Sp2 kullanıyoruz. Outlook kısmında grup e-mailleri göndermemizde hiç bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ancak distribution group üyesi olan kullanıcılarımız var. Bu kullanıcılarımızın şahsi e-mail adresleri kısıtlanmış ve hide edilmiştir. sadece grup e-mailinden gönderme-alma izinleri bulunmaktadır. Outlook tarafında from  sekmesinden seçim yaparak e-mail atabilmektedirler ancak owa yı kullanmak zorunda kaldıklarında from sekmesi olmadığından e-mail atamamaktadırlar. Bu durumda 30 kadarkullanıcımız bulunmaktadır.

Artık ciddi bir sıkıntı haline gelen owa üzerinden distribution group adına e-mail atabilmek üzerine bilgisi olan arkadaşlarımızdan konuyla ilgili bilgilerini paylaşmalarını rica eder şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Aydın ÖZKAPICI

Merhabalar,

Aşağıdaki makale işinizi görecektir diye düşünüyorum. (Not: Ben denemedim.)

http://exchangeshare.wordpress.com/2009/07/06/exchange-2010-send-as-and-send-on-behalf-of-in-owa/

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/01/2012 20:19

(@AydinOzkapici)
Active Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey;

İlginize teşekkür ediyorum makaleyi hemen inceleyeceğim. Sonuç için geri bildirim yaparım.

Saygılarımla.

Gönderildi : 16/01/2012 21:47

(@AydinOzkapici)
Active Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey;

Konunun
çözümünün bu kadar basit olması gerçekten sinir bozucu ancak tamamen
Türkçe-İngilizce çeviriden kaynaklıymış.

Benim test
yaptığım owa Tr olarak ayarlanmış ve oradaki çeviri şu şekilde;

İleti Biçimi

X Gizli alanını her zaman göster

X Kime alanını her zaman göster

Oysa dil ayarını İngilizceye alınca 🙂

X Always show Bcc

X Always show From

Hal böyle olunca " Kime " kısmını defalarca görmemize rağmen ciddiye almayıp es geçiyorduk.

Gerçekten enteresan oldu ama aynı şekilde hata yapıp orayı es geçen arkadaşlar için de yararlı olacağı kanaatindeyim. İlginize teşekürler. Saygılarımla.

Gönderildi : 16/01/2012 22:21

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Erdem Bey;

Konunun
çözümünün bu kadar basit olması gerçekten sinir bozucu ancak tamamen
Türkçe-İngilizce çeviriden kaynaklıymış.

Benim test
yaptığım owa Tr olarak ayarlanmış ve oradaki çeviri şu şekilde;

İleti Biçimi

X Gizli alanını her zaman göster

X Kime alanını her zaman göster

Oysa dil ayarını İngilizceye alınca 🙂

X Always show Bcc

X Always show From

Hal böyle olunca " Kime " kısmını defalarca görmemize rağmen ciddiye almayıp es geçiyorduk.

Gerçekten enteresan oldu ama aynı şekilde hata yapıp orayı es geçen arkadaşlar için de yararlı olacağı kanaatindeyim. İlginize teşekürler. Saygılarımla.

Bilişim sektöründeyiz sinir bozmamak gerek :)) Yoksa çekilmez bu sektör.

Sorununuzu çözmenize sevindim. Geri dönüşünüz içinde teşekkürler. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/01/2012 19:36

Paylaş: