Forum

Exchange 2010'da fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010'da farklı domain için mailbox oluşturma

26 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,094 Görüntüleme
(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bu tür durumlarda hosted exchange kurulumu yapmanız gerek.

sadece isim soyisim değil bir çok çakışma olur. adres defterleri karışır, her müşteri kendi adres defterini görmek ister bunun dışında bir panelden kendi kullanıcılarını yönetmek isteyebilir vs. 

Gönderildi : 13/01/2012 17:12

(@AliDemir)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Buğra Hocam,

Diğer yöntemle, yani 2. domaini ekleme yönteminde oluşturulan farklı domain uzantısına sahip eposta hesaplarını outlook'a ayrı ayrı tanımlandığında bağımsız olarak kullanılabileceğini söylemiştiniz. Peki owa kullanarak, bu hesapları bağımsız bir şekilde kullanamaz mıyız?

Gönderildi : 13/01/2012 20:55

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam bu konudaki düşünceniz nedir?

Gönderildi : 13/01/2012 21:01

(@AliDemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam bu konudaki düşünceniz nedir?

Gönderildi : 16/01/2012 13:32

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

OWA üzerinden olmuyor ne yazık ki. OWA da sadece giriş yaptığınız mailbox ı yönetebilirsiniz.

Gönderildi : 16/01/2012 16:14

(@erdalciftci)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhabalar Buğra Bey,

Benimde benzer sorunlarım oldu. Accept domain yöntemi ile ikinci bir domaini exchange e dahil ettim. Aynı kullanıcı hem domain1.com hem domain2.com mail ile Outlook üzerinden gönderme - alma yapabiliyor. Fakat tek mailbox ile iki mail adresi kullanıldığından diye tahmin ediyorum, [email protected] a gelen mail [email protected] a da düşüyor.

Aynı isim soyisimli kişiye iki ayrı mailbox oluşturmak mümkünmüdür . Değil ise hosted exchange kurulumundan bahsetmişsiniz ilgili makale veya link mevcutmudur paylaşabilirseniz sevinirim

Gönderildi : 07/03/2013 06:49

(@erdalciftci)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Aynı ağ üzerinde farklı forestlarda bulunan

-2003 server işletim sistemli domain1.com 

-2010 server işletim sistemli domain2.com

-2003 server işletim sistemli exchange 2007 server (domain1.com alanı içinde)

Bu yapıda domain1.com üzerinde bir kullanıcı açtığımda exchange üzerinde existing user secimi ile mailbox oluşturabiliyorum. domain2.com üzerine kullanıcı eklediğimde de aynı yöntem ile mailbox oluşturmak mümkünmüdür. 

Gönderildi : 07/03/2013 06:51

Sayfa 2 / 2
Paylaş: