Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 mail alma sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@SonerGOKCEK)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Şirket içerisinde yeni alınan birinci dedicate server üzerine Windows Server 2008R2, DNS ve IIS yükledim ve WEB server olarak aktif hale getirdim. İkinci server üzerine yine Windows Server 2008R2 gerekli bileşenler ve Exchange Server 2010 SP1 yükledim. Dış mail ilişkilerini düzenledim ve Exchange üzerinde gerekli Connector objelerini oluşturdum. WEB Server tarafında DNS de gerekli düzenlemeleri yaptım. Mail server tarafında ip üzerine RDNS kayıtlarını yaptırdım. OWA düzgün çalışıyor ve iç mail gönderip almada sorun yaşamıyorum ama dış mail olayına gelince tüm dışa dönük adreslere gönderiyorum fakat bir türlü alamıyorum. Bu tarz bir konuyla karşılaşan veya çözümü bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Malum 2010 yeni bir platform ve alışana kadar zaman alacak. 🙂 Şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/12/2011 14:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Alan adınız nedir bir kontrol edelim veya siz kontrol edin

https://www.testexchangeconnectivity.com/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2011 21:19

(@SonerGOKCEK)
Active Member
Konu başlatıcı

dedeogluhost.com

Gönderildi : 25/12/2011 21:27

(@SonerGOKCEK)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam bir soru daha soracaktım; Hesaplara Outook'tan ulaşmak için her hangi bir düzenleme yapmam gerekir mi. Bir türlü hesaplara erişemiyorum. 

Gönderildi : 25/12/2011 21:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997

Bu alan adınınz MX kaydı yok ?

http://www.intodns.com/dedeogluhost.com

Diğer sorunuz, outlook programın MAPI client olarak bağlamak istiyorsunuz yoksa POP client mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/12/2011 22:46

(@SonerGOKCEK)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam hatalı bir girdi yapmışım sizin cevaptan sonra mx kaydını iptal edip tekrar oluşturdum ve şu anda mail gönderip alıyorum. ilginize teşekkürler. outlook'u POP client olarak kuracağım. 2010 da bunu yapamadım.

Gönderildi : 25/12/2011 23:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

POP and IMAP tabına geç, pop'a sağ click properties, authentication tabında TLS' i en üsttekit tab'a(basicti yanlis hatirlamiyorsam) çek. Böylece 110 kullandirmis olacaksin sertifikaya gerek kalmayacak. servislerden exchange pop3 servisini automatic'e alip started duruma getir. bu kadar.

Gönderildi : 26/12/2011 02:44

Paylaş: