Forum

Birden fazla yasal ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birden fazla yasal uyarı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
498 Görüntüleme
(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Exchange Server 2010 sp1 ' de disclaimer uygulaması gerçekleştirdim.Sorunsuz çalışıyor.Sormak istediğim bir konu var.Tüm yapı için bir adet yasal uyarı ekledim.Fakat firmada birden fazla departman mevcut.Bende firma ünvanına göre yeni kurallar oluşturdum.Etkilenmesini istediğim departman kullanıcılarını yeni kurala ekledim.Öncelik sırasında da en tepede departmanlar alt kısımdada tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde yaptım.Departman bazlı birden fazla yasal uyarı ekleyebiliyor muyuz ?

@cozumpark.com">örn.cbolat@cozumpark.com dan gittiğinde farklı uyarı

@cozumpark.com">destek@cozumpark.com dan gittiğinde farklı uyarı verecek şekilde.

Gönderildi : 20/12/2011 13:18

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Code Two'nun güzel bir toolu var. İnceler misiniz.

http://exchangeserverpro.com/exchange-server-2010-signatures-disclaimers

Gönderildi : 20/12/2011 13:41

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Ufuk'a ek olarak;

Exchange de transport rules da conditions kısmında ki tüm seçenekleri kullanabilirsiniz.

"if the sender recipient's AD  attribute.." diye devam eden yerde AD üzerinde ki Department kısmına baktırarak birden fazla imza kullandırabilirsiniz.

Gönderildi : 20/12/2011 14:03

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler ,Codetwo çok iyimiş bu konuda.Attribute olarakda diğer firmalar içinde deneyeceğim. forumda aradım ama bulamadığım bi konu daha var bununla ilgili.

Diyelim ki ben şirket dışına bir mail gönderdim.Ve bu yasal uyarı karşı tarafda görünüyor.Kişi bana cevap gönderiyor.Ben mesajı yanıtla dediğimde 2.kez yasal uyarı aynı konuşma içinde ekleniyor.10 kere yanıtla demişsem  benim yasal uyarımdan 10 adet ekleniyor.Böylelikle kalabalık bi görüntü oluşuyo.Exception kısmında denemediğim seçenek kalmadı.Codetwo dışından exchange 2010 üzerinden bunu yapabilme ihtimalim var mı ? aynı mesajı yanıtla dediğimde benim yasal uyarım eklenmesin.

Gönderildi : 20/12/2011 14:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

except kismina disclaimer icinde gecen kelimeleri koyarak tekrar tekrar olusmasini engellemistim ben

Gönderildi : 20/12/2011 14:56

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir çözüm yolu buldum."exception message body contains specific words" kısmına imzanın içine eklediğim belli bi karakteri ekledim.örnek. *****   daha sonra aynısı exception kısmına tanımladım.Sorunum şuan için çözüldü.Teşekkürler.

Gönderildi : 20/12/2011 16:51

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Geçmiş olsun , CodeTwo'nun free toolarına bakmanızı öneririm.

Gönderildi : 20/12/2011 17:32

Paylaş: