Forum

Exchange 2003 Relay

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Relay

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@hakancecen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirkette Exchange 2003 Standart ve smart host hizmeti kullanıyoruz. Herşey iyi güzelken şirketimize danışman olarak birisi geldi ve şirket yöneticilerim bana yeni bir mail hesabı oluşturmamı istedi. Buraya kadar herşey normal ancak kişi dışarıdan ve cep telefonundan da girebilmeyi istiyor. Normalde relay kapalı belli iplere tanımlı. Adamın sabit ipsi olmadığından SMTP options'dan relay ve connection control'deki ipleri kaldırdım ve Authentication kısmındaki anonymous access'i kaldırdım (authentication yapan kişi ya da kişiler örneğin outlook express ile imap ve smtp iplerini yazıp girebilsinler diye). Bu şekilde çalışıyor ama bu seferde dışarıdan mail gelmiyor 🙁

Benim istediği aslında kısaca Relay'ı açmak istiyorum ancak doğal olarak authentication yaptırarak relay yapılması. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler

Gönderildi : 15/12/2011 12:18

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

anonymous authentication açmanız gerekiyor. kaldırmışsınız ya onu geri alın.

cep telefonundan yada dışarıdan maillerine erişmek isteyen kişi için relay açmanıza gerek yok ki. 

pop3 olarak çektirebilirsiniz.

rpc over https yapabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 15/12/2011 13:21

(@hakancecen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

pop3 ile sadece mailleri çekebilirim. Ancak nasıl mail atacak?

rpc over hhtps belki biraz kasabilirim ama kullanıcının mac'i var. Onda kurabilirmiyim bilmiyorum.

Gönderildi : 15/12/2011 21:07

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba,

pop3 ile sadece mailleri çekebilirim. Ancak nasıl mail atacak?

rpc over hhtps belki biraz kasabilirim ama kullanıcının mac'i var. Onda kurabilirmiyim bilmiyorum.

Siz Mümin Hocamı Yanlış Anlamışsınız Hocam Pop3 Derken Sadece 110 Portundan Mail Alma Özelliği Dememiştir. Pop3 Bir Mail Protokolü Olup Exchange Tarafında Bir Servistir . Eğer Pop3 Mail Servisini Aktif Ederseniz Hem Gönderebilir Hemde Alabilir. Tabi Anonymous Users'i Eski Haline Getirmeniz Gerekir. 

Gönderildi : 16/12/2011 13:42

Paylaş: