Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mobil mail

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@mmeliharik)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

mrb, benim sorunum şu: şirkette exchange 2000 kurulu. 1-2 hafta öncesine kadar iphone ve ipad de herhangi bir sorun yokken

şimdi mail alabiliyoruz ama mail gönderemiyoruz. outlook ta herhangi bir sorun yok. en son samsung wave 2 de de iş mailini kurup denedim yine aynı sonuç: mail alabiliyorum ama gönderemiyorum.

acaba neden olabilir. exchange 2000 fazla esnek olmadığından herhangi bir müdahalede bulunmak istemiyorum ama sorunun server dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum

bu arada tüm portlar açık 25,110,143,587...vs

Gönderildi : 10/12/2011 01:36

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

mrb, benim sorunum şu: şirkette exchange 2000 kurulu. 1-2 hafta öncesine kadar iphone ve ipad de herhangi bir sorun yokken

şimdi mail alabiliyoruz ama mail gönderemiyoruz. outlook ta herhangi bir sorun yok. en son samsung wave 2 de de iş mailini kurup denedim yine aynı sonuç: mail alabiliyorum ama gönderemiyorum.

acaba neden olabilir. exchange 2000 fazla esnek olmadığından herhangi bir müdahalede bulunmak istemiyorum ama sorunun server dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum

bu arada tüm portlar açık 25,110,143,587...vs

Sunucu Üzerindeki Event Logları Bizimle Paylaşabilirmisin Exchange İle Alakalı olanları Bunun Dışında Normal Outlook Üzerinden Mail Gönderebiliyormusunuz ??? 

Gönderildi : 10/12/2011 03:36

(@mmeliharik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

event logları ancak pzt paylaşabilirim. outlokk da herhangi bir sorun yok gönderip alabiliyor

Gönderildi : 10/12/2011 03:41

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

event logları ancak pzt paylaşabilirim. outlokk da herhangi bir sorun yok gönderip alabiliyor

Logları Görelim Birde Services.msc'den Exchange Servislerini Kontrol Et Çalışmayan Servis Varmı ??? 

Gönderildi : 10/12/2011 11:59

(@mmeliharik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

servislerden çalışmayan yok diye hatırlıyorum , sağlıklı bilgiyi pzt verebilirim

bu arada cevaplar için teşekkürler 🙂

Gönderildi : 11/12/2011 01:44

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

http://support.microsoft.com/kb/912918 bu linkte verilen bilgileride incelemen gerekebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/12/2011 02:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Siz ekstra bir ayar yapmadıysanız ve kendiliğinden bu sorun oluştuysa, server update çekmiş olabilir. O günden sonra alınan updatei sunucu üzerinde inceleyin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/12/2011 02:51

(@mmeliharik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın yoğunluktan ancak fırsat bulabildim cevap yazmaya. event log lar da baya bir hata gözüküyor, özellikle bakmam gerekenler hangileri olabilir. bi de server ın update çektiğini nasıl anlayabiliriz. bildiğim kadarıyla 2000 de update olayı yok artık.

Gönderildi : 15/12/2011 02:14

Paylaş: