Forum

exchange 2010 da to...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 da toplu email gondermek

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
725 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba office 2010 kullanıyoruz

musterılere toplu email atmak ıstıyorum bu mumkunmu acaba bır grup oluşturup o gurbun ıcıne kısılerı ekleyıp ata bılırmıyız

Gönderildi : 17/11/2011 18:52

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

merhaba office 2010 kullanıyoruz

musterılere toplu email atmak ıstıyorum bu mumkunmu acaba bır grup oluşturup o gurbun ıcıne kısılerı ekleyıp ata bılırmıyız

Merhaba, atabilirsiniz ama bu sizin mail sunucu reel ip'nizin blackliste düşmesine neden olabilir. bunun yerine toplu mail gönderme ile ilgili üçüncü parti yazılım veya firmalarla bu işi rahatlıkla yapabilir ve o sistemlerin raporlamaları ile de yapmış olduğunuz mailingin analizini yapar ulaşmak istediğiniz hedefe ulaşıp ulaşmadığınızı görebilirsiniz. 

Gönderildi : 17/11/2011 18:56

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki exchange server 2010damı ayarlıyoruz toplu emaili yoksa outlokta grup oluşturup kısılerı eklemekmı gerekıyor

yontemı nasıl

ve bu benım smtp portumu yorarmı exchange server kıtlermı acaba

Gönderildi : 17/11/2011 19:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

40 taneden sonra hata verebilir. Exchange Management Console --> Server Conf. --> Hub Transport --> Properties a girin burada Limits tabında connection restriction altında istediğiniz limiti belirleyebilirsiniz.  

Ancak bu sizi blackliste sokabilir. Yukarıda da bahsedildiği gibi mailing hizmeti kullanınız. 

Gönderildi : 17/11/2011 20:51

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

smarthost hızmetı alıyoruz  sıkıntı olurmu gene

Gönderildi : 18/11/2011 01:28

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Onlar bir kısıtlama, filtre veya kota uygulamıyorsa ve bir uyarı almadığınız sürece sıkıntı olmaz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/11/2011 19:01

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

peki exchange server 2010damı ayarlıyoruz toplu emaili yoksa outlokta grup oluşturup kısılerı eklemekmı gerekıyor

yontemı nasıl

ve bu benım smtp portumu yorarmı exchange server kıtlermı acaba

Merhaba,

Public folder altına mail grupları oluşturarak toplu mail gönderebilirsin.Bunun için önce grupları oluşturup, kimlerin bu grupları outlookundan görebileceğini ayarlarsın.Sonrasında ise bu gruplara contactlarını eklersin.Mail göndermek istediğinde mail grubunu seçmen yeterli olacaktır.

Gönderildi : 19/11/2011 21:38

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba

peki toplu şekilde email attığımda karsı tarafa tum atılan emaıl adreslerının cıkmaması lazım bunu nasıl yapa bılırım

Gönderildi : 19/11/2011 23:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Outlook tarafında Bcc'yi gösterip, adresleri buraya yazın. Bu sayede sadece To daki kişi görünecek, Bcc'ler görünmeyecektir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 19/11/2011 23:39

(@MuhammedMusaGUNGOR)
Gönderiler: 6
Active Member

40 taneden sonra hata verebilir. Exchange Management Console --> Server Conf. --> Hub Transport --> Properties a girin burada Limits tabında connection restriction altında istediğiniz limiti belirleyebilirsiniz.  

Ancak bu sizi blackliste sokabilir. Yukarıda da bahsedildiği gibi mailing hizmeti kullanınız. 

Merhaba, 

excahnge 2016 kullanıyorum malum web ortamı olduğu için söylemiş olduğunuz yöntemi uygulayamadım.

3. parti yazılım kullanamam onun için exchange üzerinde araştırma yapıyorum.

İlginize minettarım. 

Gönderildi : 11/09/2018 16:48

Paylaş: