Anasayfa » Forum

exchange 2003 pop3 ...

exchange 2003 pop3 mail göndermiyor ve aynı dataları serverda tutmuyor  

RSS
black_bloody
(@black_bloody)
Üye

Merhaba

sbs 2003 üzerinde exchange 2003 var pazarlama bölümündeki arkadaşlar laptoplarla dışarıdan outlook üzerinden mail alabiliyor ama gönderemiyor birde pop3 olarak kurulu olduğu için serverda mailler durmuyor direk laptopa düşüyor bunları aynı anda serverda da tutabilirmiyiz?

İyi çalışmalar

Alıntı
Gönderildi : 14/11/2011 13:35
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="black_bloody"]

Merhaba

sbs 2003 üzerinde exchange 2003 var pazarlama bölümündeki arkadaşlar laptoplarla dışarıdan outlook üzerinden mail alabiliyor ama gönderemiyor birde pop3 olarak kurulu olduğu için serverda mailler durmuyor direk laptopa düşüyor bunları aynı anda serverda da tutabilirmiyiz?

İyi çalışmalar

[/quote]

Posta Gönderemeyen Kişiler Local Network'te İken Gönderebiliyorlar mı ?

Gelen Kutusunu İki yerde Tutman İçin Client Tarafında Outlook'ta İletinin Bir Kopyasını Sunucuda Bırak Seçeneği İşaretli Olmalı Yoksa Sunucudan Çekince Siler. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2011 13:59
black_bloody
(@black_bloody)
Üye

localde de gönderemiyor ama mailleri alıyor eskiden domaindeydi bu makina şimdi çıkardık domaindeki kısıtlamalardan yapıyordur diye düşünmüştüm ama yine yapıyor diğer makinalarda bi sıkıntı yok

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2011 15:10
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="black_bloody"]localde de gönderemiyor ama mailleri alıyor eskiden domaindeydi bu makina şimdi çıkardık domaindeki kısıtlamalardan yapıyordur diye düşünmüştüm ama yine yapıyor diğer makinalarda bi sıkıntı yok
[/quote]

Bunu Yaşayan Kullanıcının Mailbox'ını Tekrar Oluşturmayı Denermisin Çünkü Diğerleri Gönderebiliyor Bu Kişi Gönderemiyorsa Bundan Kaynaklanabilir. Basit Bir Yöntem Olması Açısından Önerdim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2011 16:36
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol