Forum

Exchange 2003 SMTP

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 SMTP

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@goktan)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sistemimizden başka domainlere  mail gondermek için(Exchange2003 şirket dısında Pop3,SMTP hizmeti veriyor)  kullanıcı accountunda SMTP requires authentication ı çekleyerek ayar yapıyoruz.

Hic denemedigim icin sormak istiyorum, şirket içi domainde olan Exchange ler de her mail gonderme tesebbusunde kullanıcıları DC makinadan authentication yapıyormu?

İkinci sorum benim sistemimde SMTP serverın autentication gerektirmemesi için nasıl bir ayar yapılmalı(öğrenme adına soruyorum yoksa tehlikeli olsa gerek) 

Gönderildi : 03/07/2008 16:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba

1. evet yapıyor.

2. evet tehlikelidir sakın o işlemi yapmayın. ESM üzerinde; servers > protocols > smtp > default smtp virtual server > properties tabına gelin ordan yapabilirsiniz.

Gönderildi : 03/07/2008 22:25

(@goktan)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam burda pek cok ayar var, hangisinden yapmalıyım Smtp authentication gerektirmemesi icin 

Gönderildi : 06/07/2008 22:08

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

smtp required auth. check kaldırın birde anonim izinli olsun.

Gönderildi : 06/07/2008 22:22

(@goktan)
Active Member
Konu başlatıcı

maalesef bulamadım 

smtp required auth. Outlook da var ama ESM de bulamadım.

anonym de bulamadım smtp virtual server ozelliklerinde

Gönderildi : 06/07/2008 22:26

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

ESM > Servers > Protokol > SMTP > Default SMTP Virtual Server sağ tık properties > Access tabında Authentication kısmında görebilirsiniz.

bu kadarı yeterlidir.

Gönderildi : 06/07/2008 22:33

(@goktan)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam zaten defaultta anonim seciliymis, ama clientlarımdan cok iyi biliyorumki smtp requires authentication ı outlook da set etmezsem dıs domainlere mail atamıyorlar, extra bir ayar da var mı acaba yapmam gereken

Gönderildi : 06/07/2008 23:38

Paylaş: