Forum

Thunderbird'de ayni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Thunderbird'de ayni domaindeki email adreslerinden gelen maillerin spam olarak algilanmasi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

Thunderbird ayni domaindeki email adreslerinden gelen emailleri spam (junk) olarak algiliyor. "Enable Adaptive junk mail settings for this account" disable ettim. Problem cozuldu, ama bu sefer de tum spamler  gelen kutusunda kaldi. Benim sorum su, adaptive junk email settings ayni domaindeki kullanicilari spam olarak algiliyor, bunu loglarda ya da bi sekilde silemezmiyim. Aslinda, ayarlarda, address defterimdekileri esgec gibisinden bi secenek var onu sectim, ayni domaindeki kisilerin bu ozellik araciligiyla kapsam disi tutulmalari gerekiyor, fakat bu son konfigurasyon da ise yaramadi. Yardimci olursaniz sevinirim

Thanks,
Jacob 

Gönderildi : 02/11/2011 00:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaslar,

Thunderbird ayni domaindeki email adreslerinden gelen emailleri spam (junk) olarak algiliyor. "Enable Adaptive junk mail settings for this account" disable ettim. Problem cozuldu, ama bu sefer de tum spamler  gelen kutusunda kaldi. Benim sorum su, adaptive junk email settings ayni domaindeki kullanicilari spam olarak algiliyor, bunu loglarda ya da bi sekilde silemezmiyim. Aslinda, ayarlarda, address defterimdekileri esgec gibisinden bi secenek var onu sectim, ayni domaindeki kisilerin bu ozellik araciligiyla kapsam disi tutulmalari gerekiyor, fakat bu son konfigurasyon da ise yaramadi. Yardimci olursaniz sevinirim

Thanks,
Jacob 

Hocam,

http://email.about.com/od/mozillathunderbirdtips/qt/et_unknown_send.htm bahsi geçen linkte mesajlar için oluşturulacak kural ile bu atlatılabilir gibi gözüküyor. Kısacası yapman gönderen kısmında @domain olan ( içeren şeklinde yapmak daha iyi ) kullanıcıların mail adreslerini şu klasöre taşı demek. Bu şekilde spam kontrolü dışında kalacaklar.

Bunun haricinde Thunderbrid üzerinde bir Whit list yok. Sonucu burayada yazarsan seviniriz.

Gönderildi : 13/11/2011 02:51

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Ertan Hocam,

oneriniz icin cok tesekkur ederim. Guzel bir yaklasim, fakat benim durum icin uygulanabilir degil. Cunku benim kullanici 1 tane  public registration forma basvuru yapan insanlardan email aliyor. Kisacasi birsuru farkli domain, dolayisiyla kisilerin cogu adress defterinde yok ve spam olarak algilanabilirler bu durumda.

Bilginize:Ben sorunu soyle cozdum. Adaptive ozelligi tekrar aktif ettim. Zaten adindan da anlasildigi gibi kullanici davranislarina gore adapte olan bir filtre olmali bu. Bir cok email client ta bu ozellik mevcut. Ornegin belli bir kisiden gelen emaili unread birakip silerseniz devamli, email clientiniz onu spam olarak algiliyor ve ya bir emaili manual spam olarak isaretlerseniz bu davranisiniz adaptive ozellik ile ogrenilip tekrar edilior otomatik olarak. Ben de bu durumdan kaynakli bi yanlis algi olusmus olabilir diye dusundum ve o kisiyi unmark ettim spam acisindan. Olay cozuldu ve tekrar etmedi.

Gönderildi : 05/12/2011 12:31

Paylaş: