Forum

ecxhange 2003 - AD

Bildirimler
Hepsini Temizle

ecxhange 2003 - AD

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

İyi aksamlar
birsebepten dolayı exchange server ı fortmaladım
yeniden kurup ecxhange 2003 ü kurduğumda exc1 ve ech2 olarak serverlar oluştu
sanıyorum AD de biryerlerden eskisinin de kalıntılarını bulup geldi AD üzerinden bunu nasıl temizleyebilirim ve sorunsuz olarak exchange mi kurabilirim

teşekkürler.

Gönderildi : 02/07/2008 23:46

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Diger exch i uninstall işlemi yapmadan domainden cıkarmadan formatladınız sanırım. AD üzerine support tools u kurup ADSI Edit i acıp > configuration>cn services> cn ms exchange de eski exch kayını bulup silmeyi deneyip birde exch domaine member serverda mı kurulu idi yoksa adc olarak mu kurulu idi.

Gönderildi : 03/07/2008 00:05

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SERVER IN BİRİNİ AD YAPTIM DİĞER SERVERLARDA BUNA ÜYE OLARAK ÇALIŞIYOR SANIRIM MEMBER OLUYOR

member server olarak kurulu

Gönderildi : 03/07/2008 00:15

(@LEVENTSENGECAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

NET TE GEZERKEN MS SAYFASINDA EXCHANGE CD Sİ İÇİNDE SETUP\İ386 İÇERİSİNDE SETUP.EXE /REMOVEORG ÇALIŞTIRILIRSA KOMPLE EXCHANGE KALDIRIR DİYORDU BUNU DENEDİM YAPTI ANCAK BU YETERLİMİ...

ŞUAN SERVER I YENİDEN KURUYORUM BİRAZDAN EXCHANGE YÜKLEMEYİ DENEYECEĞİM...

TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 03/07/2008 00:19

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Evet member oluyor.Remove /org (organization) bu komutu kullanırsan yapında var olan tum exch verilerini ad forest inden siler ve su an kurdugun 2.exch server da zarar görür. onuda yeniden yuklemek zorunda kalırsın ki zaten sen goze almışsin ve yüklemeye de  başlamıssın bile bunu 🙂 bu komutu calıstırdıktan sonra ad yi yeniden baslat ve memeber olarak tekrar kurulum yap.

Gönderildi : 03/07/2008 00:34

Paylaş: