Forum

Excahnge 2007 ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excahnge 2007 üzerinde bir mail adresini yönlendirme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
387 Görüntüleme
(@rasim)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

windows 2003 SP2 X64 üzerinde Exchange 2007 kullanıyorum. clientler ise owa ve outlook 2007 üzerinden bağlanıyor. burada bir sorun yok mail alıp gönderebiliyorlar ancak bir kaç mail adresi var ki bunlar 10 kişiye birden düşmekteymiş. 2007 üzerinden bunu yapabilmenin bir yolu varmıdır. Transport tarafına baktım orada bir mail adresine gelenn, yönlendir gibi birşey yok. konu ile ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/07/2008 19:10

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

anladığım kadarıyla 1 kişiye gelen mailin bir kaç kişiyede gitmesini istiyorsunuz

bunun için Exchange Management Console dan yeni bir journal rule yazmanız gerekiyor

Organizational Conf > Hub Transport > Journaling girin yeni oluşturun > scope dan global seçin > browse dan orjinal mail adresini gösterin, alttan recipient tarafınada alıcıyı yazın.

Gönderildi : 02/07/2008 19:51

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

üstat dediğini anladım ama sıkıntım şu; sistemde tanımlı mail adresi ad üzerindeki kullanıcılar üzerinde ben bir adet kullanıcıda tanımlı olan bir adet mail adresine gelen mailleri yönlendirmek istiyorum.

Gönderildi : 02/07/2008 20:25

(@rasim)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ayrıca burada sadece bir kişiye yönlendirebiliyorum, bunu ben birden fazla kişiye göndermek istiyorum. bunu her kişi için ayrı ayrımı yapmam lazım ?

Gönderildi : 02/07/2008 20:26

Paylaş: