Forum

pop3 kullanımı exch...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pop3 kullanımı exchange server gibi davranması

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

firmada bulunan bazı programların otomatik bilgilendirme maili atmasını istiyorum. yalnız biz bir hosting firmasından mail hosting hizmeti alıyoruz yani pop3 kullanıyoruz. bu mail hosting hizmetini bizim programların otomatik mail atması için nasıl ayarlarız. mesela bir ticari programda mail ile gönderme bölümü var exel dosyasını bunu pop3 hizmeti alırken çalıştırabilirmiyiz. yada öneriniz nedir.

Gönderildi : 19/10/2011 23:58

(@ahmetsirtmac)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba,

2 şekilde yapabilirsiniz.

1. kullandığınız progrmların autocation özelliği olması gerekiyor ve hosting firmanızdan açacağınız mail hesabını tanımlayıp mail atabilin.

2. eğer programınızın autocation özelliği yoksa hosting firmanız ile görüşerek 1 tane relay kapalı mail hesabı açtırabilirsiniz bunun üzerinden kullanabilirsiniz ancak genelde açmazlar bir güvenlik açığıdır.

Kolay gelsin.

Ahmet. 

Gönderildi : 20/10/2011 00:40

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bir mail hesabı açın ve bu mail hesabı mailbox boyutunu en düşük şekilde ayarlayın (örneğin 10MB). Web mail kullanımını kapatın. Sonra bu hesabı sadece bu işlemler için kullanın.

Gönderildi : 20/10/2011 02:53

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki hocam bu programı 10 user kullanıyor bu 10 user farklı farklı yerlere gun boyunca mail atıcak program uzeirnden bunu nasıl yapabiliriz.

yani ticari programı kullanan belli bir bölümde şu adrese şu ekranı mail olaraka gönder dicek

Gönderildi : 20/10/2011 11:51

(@rafets-ayata)
Üye

Siz program içerisinde SMTP içerisine bu tanımlamaları girdikten sonra girdiğiniz bilgileri kullanarak farklı adreslere mail gönderimi yapacaktır. Burada ki karmaşanız nedir ? Sonuçta o adrese mail almayacaksınız. Eğer almayı düşünüyorsanız. Bu durumda o maile gelen mailleri 10 kişiye gidecek şekilde hostingten yapılandırabilirsiniz.

Gönderildi : 20/10/2011 12:30

(@KenanDogan)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam kusura bakma tam anlıyamadım 🙁

benim bir programım var orada e-posta ile gönder dediğinde bir e-posta adresi girmemi istiyor ( [email protected]) adrsine mail atıcam programdaki bazı girilmiş bilgileri ben şimdi bu yapıyı yapmak için bun yemde exchange server olmadan nereye ne bilgisi girmeliyim . bu durumda gönderen kim olacak alıcıyıda ben yazıcam

saygılar

Gönderildi : 20/10/2011 13:46

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Hangi program türü olursa olsun veya ne olursa olsun sizden SMTP ayarlarınızı isteyecektir. Örneğim smtp adres : mail.ornek.com.tr smtp port : 25 (veya 587) kullanıcı adı bölümüne [email protected] adres bilgisi ve password bölümüne şifre girilmesi gerekiyor. sonrada alıcı kısmına kime gönderecekseniz onu girersiniz.

Gönderildi : 20/10/2011 20:10

Paylaş: