Forum

Exchange 2003 Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Serverda POP3 Servis Hatası Hk...

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows 2003 Server ve Exchange 2003 versiyonlarını kullanmaktayım.

Hafta sonundan itibaren exchange serverım aşağıdaki hata mesajını vermektedir. İnternette okuduğum bazı forumlarda POP3 servisi tekrar başlatmanın sorunu çözeceğini yazıyor.

[url= http://c1110.hizliresim.com/11/10/17/3369.jp g" target="_blank">http://c1110.hizliresim.com/11/10/17/3369.jp g"/> [/img][/url]

Şimdilik servisi tekrar başlatarak sorun çözdüm ama ileride aynı hata ile karşılaşmamak adına ne yapmalıyım.? 

Gönderildi : 17/10/2011 13:04

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Servislerden Pop3 Servisinin recovery kısmında hata verdiğinde ne yapması gerektiğini soruyor oraya servis restart dersek olur sanki.

ama onun dışında tamamen gidermen için nasıl bir yol izlemeliyiz sisteme bakmadan bişi diyemiyorum . dersemde yanlış bilgi vermiş oluruz. 

Gönderildi : 17/10/2011 14:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu sorunu hangi kullanıcılar yaşıyor, yani pop ile mail alamayanlar kimler ise onların maillerinin bir kopyası sunucuda olduğu için bu tür sorunlar olabiliyor, maillerin bir kopyasını sunucuda bırak dememek lazım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2011 14:18

(@onrturan)
Gönderiler: 415
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bu sorunu hangi kullanıcılar yaşıyor, yani pop ile mail alamayanlar kimler ise onların maillerinin bir kopyası sunucuda olduğu için bu tür sorunlar olabiliyor, maillerin bir kopyasını sunucuda bırak dememek lazım.

Saolasın Hakan hocam ;

Kullanıcılarda POP3 ayarları yaparken maillerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini kaldırdığımda bir sorun kalmaz sanırım. 

Gönderildi : 17/10/2011 14:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Aslında bu çoğu zaman pop3 için bir gereksinim ancak malum pop kullanımı zor bir protkol doğrusu active sync olmalı ama sistemin eski kalmış

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2011 16:58

Paylaş: