Forum

Exchange 2010 sp1 m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 sp1 mailbox rolu kurulum hatası

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar yapımda exchange 2007 sp3 rollup 4 kullanıyorum. windows 2008 r2 uzerine exchange 2010 sp1 kurulumu yapıp daha sonra exchange 2007 i ortamdan kaldırıcam. ama exc 2010 sp1 kurulumunda mailbox rolunun kurulumunda aşağıdaki hatayı alıyorum.

2008 sunucum uzerinde çift ethernet kartı var dag yapısı kurrucam. Butun roller 2 sunucu uzerinde olucak. exchange 2010 sp1 kurulumunda typical seçiyorum ortamdaki dc 2008 r2.

C$\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Scripts\. altına baktığımda  CheckDatabaseRedundancy.ps1' bu scripti görüyorum.

ManageScheduledTask.ps1 kurulumu sanırım bu scripte gore calıstırıyor bunun içeriğine bakınca  CheckDatabaseRedundancy.ps1 ile ilgili herhangibir kayıt yok.

yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Log Name:      Application
Source:        MSExchangeSetup
Date:          13.10.2011 20:39:32
Event ID:      1002
Task Category: (1)
Level:         Error
Keywords:      Classic
User:          N/A
Computer:      mailsrv.domain.com
Description:
The description for Event ID 1002 from source MSExchangeSetup cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

Mailbox Role
Error:
The following error was generated when "$error.Clear();
            $InstallerScriptFileName = 'Scripts\ManageScheduledTask.ps1'
            $OneCopyScriptFileName = 'Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'
            $PsInstallerScriptPath = Join-Path $RoleInstallPath $InstallerScriptFileName
            $PsOneCopyScriptPath = Join-Path $RoleInstallPath $OneCopyScriptFileName

& $PsInstallerScriptPath -RunFromSetup -Install -DeleteExisting -ServerName $RoleNetBIOSName -TaskName "Database One Copy Alert" -PsScriptPath $PsOneCopyScriptPath -PsScriptArgs "-MonitoringContext -ShowDetailedErrors -ErrorAction:Continue" -Verbose
        " was run: "[ManageScheduledTask.ps1] Could not find script: '\\MAILSRVNOD1\C$\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'.".

[ManageScheduledTask.ps1] Could not find script: '\\MAILSRVNOD1\C$\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'.

Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="MSExchangeSetup" />
    <EventID Qualifiers="0">1002</EventID>
    <Level>2</Level>
    <Task>1</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2011-10-13T17:39:32.000000000Z" />
    <EventRecordID>6274</EventRecordID>
    <Channel>Application</Channel>
    <Computer>mailsrv.domain.com</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>Mailbox Role</Data>
    <Data>Error:
The following error was generated when "$error.Clear();
            $InstallerScriptFileName = 'Scripts\ManageScheduledTask.ps1'
            $OneCopyScriptFileName = 'Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'
            $PsInstallerScriptPath = Join-Path $RoleInstallPath $InstallerScriptFileName
            $PsOneCopyScriptPath = Join-Path $RoleInstallPath $OneCopyScriptFileName

&amp; $PsInstallerScriptPath -RunFromSetup -Install -DeleteExisting -ServerName $RoleNetBIOSName -TaskName "Database One Copy Alert" -PsScriptPath $PsOneCopyScriptPath -PsScriptArgs "-MonitoringContext -ShowDetailedErrors -ErrorAction:Continue" -Verbose
        " was run: "[ManageScheduledTask.ps1] Could not find script: '\\MAILSRV\C$\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'.".

[ManageScheduledTask.ps1] Could not find script: '\\MAILSRV\C$\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'.

</Data>
  </EventData>
</Event>

Gönderildi : 14/10/2011 02:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba

bir network path inden kurmaya çalışıyorsunuz sanırım bulamamış scripti.

kuracağınız bilgisayara kopyalayıp çalıştırın setup ı 

Gönderildi : 14/10/2011 12:57

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Hiç Dag Kurmadım Ama hatayı Araştırdığımda erişim İzni Hatası Aldığını Database'yi Kopyalayamadığını Görüyorum Birde 2007 İle 2010 Arasında Oluyormu Dag yapısı Onuda Bir Öğrenmek Lazım Biraz Daha Detaylı Araştıralım Olmadı Benim Tavsiyem Küçük Bir Arge Yapman Olacaktır Çünkü  Genelde Sisteme Bu Denli Büyük Değişiklik Yapmadan Önce Aynı Sistemi Backup Edip Başka Makineler Ve network Mask da Ar-gesini yapıp Başına Gelecekleri Görmen Olacaktır Sadece tavsiyemdir.

Gönderildi : 14/10/2011 12:58

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Sevgili Serkan Taş,

erişim izni hatası ilgili event viewer da ki kayda erişemediğinden bulmuşsun. Sorunla ilgisi yok.

lütfen bilgimiz dışında ki konularda yorum yaparken dikkatli olalım, bir nevi yanlış yönlendirmek gibi oluyor. 

Gönderildi : 14/10/2011 13:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

Bugra hocam Orjinal cd yok microsoftun e-open sitesinden indirdiğim iso dosyasını makinenin c sürücüsüne açıp ordan kurulum yapıyorum.

serkan hocam dag yapısını 2007 ile kurmucam sadece exchange 2010 u kurduktan sonra yapmak istediğimi söyledim  birtane daha 2010 kurup oyle dag yapıcam ama daha ilk sunucu kurulumunda mailbox rolunde problem çıktı

Gönderildi : 14/10/2011 13:10

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/978776/tr  buradaki anlatılanları yapmayı deneyiniz.

Bunları yaptıktan sonra en son olarak e-mail hesabını tekrar oluşturunuz.

New-Mailbox -Arbitration -Name FederatedEmail.4c1f4d8b-8179-4148-93bf-00a95fa1e042 -UserPrincipalName FederatedEmail.4c1f4d8b-8179-4148-93bf-00a95fa1e042@<Default_Accepted_Domain>

Saygılar,

Gönderildi : 14/10/2011 14:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bunu denedim selahattin bey ayrıca buradaki problem benimkinden biraz daha farklı

Gönderildi : 14/10/2011 17:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar problemi buldum. nette bununla ilgili bi kaynak bulamadim baskalarininda isine yarar belki diye yaziyorum

\\MAILSRVNOD1\C$\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\Scripts\CheckDatabaseRedundancy.ps1'.
dosyayi aradigi path c$ ben dc uzrinden group policy ile tum server ve client larin c$ ve admin$ paylasimlarini kapatmistim buradan ulasamadigi icin hata veriyordu eski haline getirince durum duzeldi.

Gönderildi : 15/10/2011 00:58

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Buğra Hocam Haklısında Sanırım Erişim İzninden Kaynaklı Hata Olmuş Arkadaş Bulmuş Ama Uyarın Güzel Teşekkür Ederim... :)))

Gönderildi : 17/10/2011 13:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

aslinda hem erisim izni hemde network path kaynakli sorun diyebiliriz buna cunku server network uzerinden kendisine ulasip c$ paylasimina girip orada ariyor kulagi terten tutuyor gibi. simdilik c$ paylasimini actim kurulumu tamamladim ama bu dosya inic bu path e ihtiyaci varsa dag kurulumundan sonra bu paylasimi kapatirsam yine hata alirmiyim acaba?

Gönderildi : 17/10/2011 23:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kurulumu paylaşım üzerinden yapıyorsanız hata verecektir

Gönderildi : 19/10/2011 16:17

Paylaş: