Forum

Exchange 2010 otoma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 otomatik yedekleme hk.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Exchange 2010 SP1 kullanmaktayım, yedekleme için windows backup'u ayarladım. sunucumda bulunan bir diski yedekleme ayarlarken bekapa tahsis ettim. bekapta ilk olarak full alıp, sonrasında sadece Ex DB lerimin olduğu klasörü göstererek zamanlı olarak çalışmasını sağladım. tek aklıma gelen ayrıntı std ayarların haricinde bekap ayarlarken shadow copy yerine shadow full olarak seçtim. (sitedeki örnekte öyle yapılmıştı.)

her gün alınan bekapları takip ediyorum. ilk alınan bekabın üzerine ekleniyor. sorum ise Exch. DB lerimin olduğu drive hiç 30GB dan düşük boyuta inmiyor. yanlış yaptığım bir şey mi oldu acaba?

bunun yanı sıra, yedekleme aldığım disk zaman içinde dolacak. bu durumda ne yapmam lazım? diske girip eski yedekleri silmek istediğimde ise dizinlerde bunu yapabileceğim bir düzen bulamadım. önerilerinizi bekliyorum,

teşekkür ederim

Gönderildi : 04/10/2011 14:02

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

WSB ile Exchange verilerini yedeklediğiniz zaman T.Log' lar Purned edilmemektedir. WSB ile Exc sunucusunu volume bazlı yedekliyorsunuz ve loglar silinmediği için T.Log' larınız büyüme gösteriyor.

3rdPary bir yedekleme çözümüyle Exc DB Level yedek almalısınız veya offline olarak eseutil aracıyla logları temizlemelisiniz.

Gönderildi : 04/10/2011 14:21

(@murat-inciler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih bey, öncelikle ilginize teşekkür ederim.

ilk olarak, drive yerine içindeki folder'ı göstererek yedek alsam logları sildirme şansım olabilir mi?

sonrasında ise; yedekleri aldığım drive ileride dolduğunda ne yapmalıyım? eski bekapları başka bir yere taşımam mümkün olabiliyor mu?

Gönderildi : 04/10/2011 14:36

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

ilk olarak, drive yerine içindeki folder'ı göstererek yedek alsam logları sildirme şansım olabilir mi? HAYIR

sonrasında ise; yedekleri aldığım drive ileride dolduğunda ne yapmalıyım? eski bekapları başka bir yere taşımam mümkün olabiliyor mu? Databaseyi / verileri kaybedebilirsiniz.

Gönderildi : 04/10/2011 14:41

(@murat-inciler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilk olarak, drive yerine içindeki folder'ı göstererek yedek alsam logları sildirme şansım olabilir mi? HAYIR ağlamak istiyorum!!!

sonrasında ise; yedekleri aldığım drive ileride dolduğunda ne yapmalıyım? eski bekapları başka bir yere taşımam mümkün olabiliyor mu? Databaseyi / verileri kaybedebilirsiniz.  bu durumda ya yeni bir drive alıp bekapları oraya aktaracağım veya mevcut folder'a sürekli yeni alan ekleyeceğim. doğrumudur?  ayrıca 3.party yazılıma örnek verebilmeniz mümkün mü?

teşekkürler...

Gönderildi : 04/10/2011 15:06

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Kolay gelsin.

R/E

Gönderildi : 04/10/2011 15:43

Paylaş: