Forum

Exchange 2010 SP1 t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 SP1 tek bir domaine giden maillerde gecikme sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@SerkanAyhan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapımızda exchnage 2010 SP1 standart kullanıyoruz, tek bir domain dışında dışarıya doğru maillerde herhangi bir sorun yok fakat xxxx.com domainine gönderilen mailler kuyrukta uzun süre beklemede kalıyor ve çok sonra gönderiliyor. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Karşıtaraftaki sunucunun IP adresini DNS çözüyor ve karşıdaki sunucuya 25 portundan telnet yapabiliyorum.

Gönderildi : 30/09/2011 18:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Muhtemel karşı taraf sizi RBL vb bir nedenden dolayı smtp tarpitting dediğimiz spama karşı kullanılan bir geciktirme politikası uyguluyor olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/10/2011 08:43

(@SerkanAyhan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam, öncelikle cevabınız için teşekkürler,

Bende ilk etapta karşı tarafın uyguladığı bir kontrol olduğunu düşündüm fakat Exchnage Transport Servisini restart ettiğimde maillerin hızlı bir biçimde serverdan çıktığını farkettim, acaba sorun benim serverımdan kaynaklanıyor olabilir mi? Gerçi bütün kotroller sonucu herşey normal görünüyor, karşı tarafın serverını sorunsuz bir biçimde çözümleyip IPsini bulabiliyor serverım, ayrıca telnet 25 üzerinden karşı servera da bağlantı kurabiliyorum, gerçekten kafam karıştı. Karşı firma ile sürekli çalışıyoruz ve uzun süredir böyle bir sorun yoktu aslında, geçen hafta sonu exchnage güncellemelerini geçtim ve sonrasında böyle bir sorun oluştu sanki, ama yinede dediğiniz gibi herhangi bir kontrol mekanizması ihtimali için karşı taraf ile temasa geçeceğim. Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 01/10/2011 18:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Geçici bir sorun olabilir.

Sorun tekrarlanırsa  yine bakalım isterseniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/10/2011 19:23

Paylaş: