Forum

exchange 2010 mailb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 mailbox role yüklerkenki hata - Failed to contact Windows domain controller

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
561 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sistemime CAS ve HUB role yüklü olan ayrı bir server, birde Mailbox role olan başka bir server kuruyorum. CAS ve HUB rolü sorunsuz kurabildim ancak Mailbox Role'ü kurarken aşağıdaki hatayı veriyor, biraz araştırdım TCP IP v6'yı disable edin diyor, bunu yapmadım çünkü MS TCPIPv6'yı disable etmeyi önermiyor diye biliyorum, bu işin gerçek çözümü ne olabilir, ne yapmak lazım sıfır kurarken daha bu hatayı alıyorum.

Teşekkürler.

Summary: 3 item(s). 1 succeeded, 1 failed.
Elapsed time: 00:02:51

Preparing Setup
Completed

Elapsed Time: 00:00:04

Mailbox Role
Failed

Error:
The following error was generated when "$error.Clear();
 install-ExsetdataAtom -AtomName SharedMachineSettings -DomainController $RoleDomainController

" was run: "An error occurred with error code '3238218282' and message 'Failed to contact Windows domain controller.'.".

An error occurred with error code '3238218282' and message 'Failed to contact Windows domain controller.'.
Click here for help... http://technet.microsoft.com/en-US/library/ms.exch.err.default(EXCHG.141).aspx?v=14.1.218.11&e=ms.exch.err.Ex88D115&l=0&cl=cp

Elapsed Time: 00:02:46

Finalizing Setup
Cancelled

Gönderildi : 30/09/2011 01:43

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kurulumda IPV6 tamamen iptal edin ve hatta regedit kaydı olacak onuda ekleyip tamamen kapandığından emin olun. Kurulum işlemlerini bitirdikten sonra isterseniz işlemi geri alarak önce register sonra IPV6 aktif hala getirip tamamlayın.

Ancak IPV6 kapatmanızı öneririm ilerde sorun yaşamak istemiyorsanız.

Gönderildi : 30/09/2011 03:59

Paylaş: