Forum

2010 kurulum ö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2010 kurulum öncesi?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
300 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

benim bir web sitem var örn deneme.com dışardakı datacenterda hızmet verıyor ve maıl desteğınıde oradan alıyorum ben şirket ıcıne exchange 2010 kurarak mail hızmetını ıc ve dıs haberlesemede kullanacagım benım şirkette domain yapımın adı sirket.local eger bu exchange kuracaksam baska bır servera deneme.com adında bir domaınmı kurmam gerek ve edge rolü için 2.bir server ve onunda pcname deneme.com olarakmı yapılandırıcaz.

Gönderildi : 21/09/2011 22:11

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Benim şirket domain i domain.local ve web üzerinde domainim domain.com.tr sadece bir exchange kurulu. zaten exchange kurduktan sonra ağdaki ad domain adını kullanmak zorunda değilsin. sadece maillerinde login name olarak [email protected] kullanacaksın. ad domain ve web üzerindeki domain in aynı olmak zorunda değil.

Gönderildi : 21/09/2011 22:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba bu şekilde olması daha isabetli.Olması gereken önerilen yapı local olarak kurulup gerçek domainin accept domain olarak eklenmesidir.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/15/exchange-2007-farkl-domainler-ekleme-accepted-domains.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/09/2011 23:57

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

maillerde login olurken [email protected] kullanacaksın demişsin bunu sanırım owa için kullanacağız yanlış anlamadıysam sonucolarak domain.local ismini kullanmak zorunda değiliz bir server kurup adını domain.com.tr vereebilirim domaine AD kurmayacağız

Gönderildi : 22/09/2011 00:40

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

pop olarak disaridan baglanacaksan dedigim kural gecerli. aginizda domain sistemi var ise active directory kurulu demektir diye dusunuyorum.

Gönderildi : 22/09/2011 00:58

Paylaş: