Forum

exchange dag hata

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange dag hata

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@MuratAlici)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba; Server 2008 R2 Standart SP1 iki adet exchange server standart sunucum var, Database Avalibility Group kurarken aşağıdaki hatayı alıyorum sebebini veya çözümünü bilen varsa yardımı için şimdiden teşekkür ederim.

Error:

A server-side database availability group administrative operation failed. Error: The operation failed with message: Windows Failover Clustering is not installed on 'DAG.eser.local'. Refer to servermanagercmd.exe or servermanager.msc. [Server: DAG.eser.local]

Gönderildi : 17/09/2011 03:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Sunucu üzerinde Failover cluster servisi yüklü değil, yüklemeniz sorunu çözecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2011 04:32

(@MuratAlici)
Gönderiler: 23
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan bey merhaba; her 2 exchange (exchange 2010 standart) sunucuda işletim sistemimiz Server 2008 R2 Standart, dolayısıyla aldığımız hata mesajını yorumladığımızda işletim sistemimizin Database Avalibility Group kurmak üzere Failover Cluster gereksinimini karşılamak üzere Server 2008 R2 Enterprise olması gibi bir durum ortaya çıkıyor, Microsoft makalelerinde Failover Cluster için Enterprise işletim sistemi gerekliliğinden sözediliyor .

Sonuç olarak aldığımız hata mesajı aşağıda. Bizim Database Avalibility Group  Server 2008 R2 Standart sunucu ve exchange 2010 standart için konfigurasyomuz doğrumu yanlışmıdır?

Error:
A server-side database availability group administrative operation failed. Error: Windows Failover Clustering is not currently installed, but it requires the Enterprise SKU of Windows Server. [Server: DAG.eser.local]

Gönderildi : 20/09/2011 01:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

İşletim sistemi sürümünü öncesinden paylaşmadığınız için tabiki yorum yapamadık, ancak hata doğru yani siz OS tarafında standart sürüm ile DAG kuramazsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2011 12:40

Paylaş: