Forum

exchange 2010 gitme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 gitmeyen mailler

19 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba exchange 2010 kullanıyorum. bazı domainlere ne mail gönderebiliyorum nede alabiliyorum. hata mesajı 2 gün sonra geliyor. gelen hata mesajı şöyle.

Delivery is delayed to these recipients or groups:

GAZI ISI ([email protected])

Subject: RE: BORNOVA MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ MEKANİK TEKLİFLERİ

This message hasn't been delivered yet. Delivery will continue to be attempted.

The server will keep trying to deliver this message for the next 1 days, 19 hours and 53 minutes. You'll be notified if the message can't be delivered by that time.

Aynı zamanda karşı tarafta bana gönderince hata alıyor. Bende exchange queue viewer'a baktım. linkte verdiğim hatalar var idi.

SPF ve ptr kayıtlarını oluşturdum. domain adım nurem.com.tr ve telnet yaptıgım zaman hata almıyor. mx kaydım çözülüyor. ama sorun nedir bir türlü anlayamadım. yardımcı olursanızı sevinirim.

Gönderildi : 09/09/2011 13:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

1-Black liste girmişsiniz.2-Spf ve ptr kayıtlarınız gözükmüyor.

BACKSCATTERER  LISTED Sorry 88.248.235.104 is blacklisted at Detail
Return codes were: 127.0.0.2
2100 1092

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/09/2011 14:13

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam kayıtları oluşturduğumu düşünüyordum. burdaki makalelerdeki gibi yaptım. acaba sizin önereceğiniz bir yol varmıdır.

Gönderildi : 10/09/2011 04:36

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

aslında benim domainim ispro.net adresinde duruyor. ben orda ispronun dns kayıtlarında sadece mail ve www olarak iki adet A kaydı oluşturdum. bunlardan biri mail servera diğeride web serverıma yönlendi. mail server 88.248.xx.xx web server 88.248.xx.xx. domain adım nurem.com.tr. ama ben sorguladığım zaman haliyle ns tanımı olarak isproya gidiyor. acaba ben buna göre nasıl bir spf text oluşturacam. ayrıca sizin bahsettiğiniz blacklistten çıkarmak için para kredi kartından para çekmek istiyorlar. yardımcı olursanız memnun olurum.

Gönderildi : 10/09/2011 05:14

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin global dünyaya hizmet eden dnsleriniz ispiro üzerinde ise spf  kaydını orada tanımlamalısınız.Onların arayüzünden oluşturmalısınız.Örnek olarak  TXT deneme.com 8 hrs v=spf1 mx ip4:85.145.151.152/24 ~all

Ptr kaydını ise telekoma açtırmalısınız.Açtırmış olsanız aktif olurdu açılmamış durumda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/09/2011 23:46

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet hocam bende microsoft wizard ile spf kaydı oluşturup ispro üzerinde girdim. sabahta telekomu arıyacagım. mail abuse de girmişim. umarım bunlar yeterli olur. yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 12/09/2011 03:26

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim umarım bir an evvel sorununuz çözülür bu arada internet erişimi için ne tür bağlantı kullanıyorsunuz adsl,metro v.s.?

Gönderildi : 12/09/2011 13:40

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yeni gördüm mnesajınızı. GHDSL kullanıyoruz. telekoma gittik PTR kaydı için başvuru yaptık. ama ordaki arkadaşlar daha hiç böyle bir şey yapmamış. bu iş gerçekten sıktı. ama bekliyoruz artık arkadaşların öğrenip dönmesini.

Gönderildi : 14/09/2011 17:16

(@www-rizasahan-com)
_

Ghdsl hizmeti aldığınız yerde müşteri temsilciniz olmalı bunun vasıtası ile gerekli birime harekete geçin.Biraz ağır işliyor trafik oralarda:(

Gönderildi : 14/09/2011 17:33

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

valla hocam haklısınız. ama ben şu spfkaydında halen sorunluyum. yani doğru olduğunu düşünüyorum. ama ben yinede scrrenshot link versem bakabilirmsiniz.

domain hesabım ispro.net üzerinde duruyor. ve ordaki yaptığım yönlendirmeler ve txt kaydı aşağıda

Kendi serverımda DNS kaydına ise aşağıdaki bilgileri girdim. burdaki spf kaydını microsoft wizard ile oluşturdum.

ayrıca sanırım bu sebeplerden dolayı mail-abuse.com listesine girmişim. remove tools ile site içerisinden kaldırmak istediğimde bana aşağıdaki maile gönderiyorlar.

88.248.235.104 is listed on the Trend Micro Dynamic User List (DUL) because it appears to be an IP address is not clearly labeled as a static IP.

This email is designed to help you solve the problem.

If you are an ISP, you can

1. Reference the rDNS of this IP to static.

2. Add a statement in WHOIS information indicating the space is statically assigned.

If you are a user, you can check your email configuration  (STEP 1 below). If that does not stop the IP being blocked, you can contact your ISP for further action (STEP 2 below).

STEP 1: CHECK YOUR EMAIL CONFIGURATION

Here are two things to check about your mail configuration:

Email Client

============

Check that the Outgoing Mail Server (SMTP) setting on your email client (such as Outlook Express or Mail) is using the outgoing mail server for your ISP. Most ISPs require that you use their mail server to avoid spamming incidents.

Email Server or Proxy Server

============================

If you run a mail server on your computer, or if your local network uses a proxy server, set the SMTP Gateway setting on the mail server or proxy server to your ISP's outgoing mail server. This will force your mail server or proxy server to send all outgoing mail to the ISP first, and then the ISP will relay it to its final destination.

====

Note: If you are a RoadRunner business customer, you may need to contact your ISP to get your business IP marked as static. They will then let Trend know of the change.

STEP 2: CONTACT YOUR ISP

If the step above does not solve the blocking issue, the rDNS for the IP may need to be corrected to clearly indicate it is a static IP.

Trend's Spam Investigations team can work with your ISP to solve the problem. You can find the correct email address to use when contacting your ISP to use by going to the following web page and typing in your IP address:

http://ip-lookup.net/

Then click on the Domain owner info (Whois /Abuse) link and look for an email address. You can use this address to contact your ISP and ask them to work with Trend Micro.

The ISP can start this process by sending an email from their Domain owner email address to [email protected].

Thank you for contacting Trend Micro and we hope this email has helped you to resolve the IP blocking issue.

Kind regards,

The Trend Micro Spam Investigation (TMSI) team California, USA and Manila, The Philippines

Gönderildi : 14/09/2011 19:05

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

v=spf1 mx ip4:85.105.161.102/24 ~all  bu şekilde açmalısınız localdeki dns te açmanız bir şey ifade etmez.Siz bunu hostinge bildirdinizmi doğru olan şekilde yardım etmeleri gerekir.

Gönderildi : 14/09/2011 19:23

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet hosting firmasını aradım. ordaki arkadaş siz bunu kendinize yönlendirdiğiniz için kendi DNS kaydı kendi serverınızda yapmalısınız dedi. ama bana pek anlamlı gelmedi. çok iyi bir dille konuştum olmadı. baırdım yine olmadı. sanırım dayak istiyorlar hocam. ama ben sizin dediğiniz gibi değiştirecem şimdi. Ayrıca telekom halen PTR kaydını oluşturamıyor. bende TURK.net ile görüştüm. sizce onlara geçiş yapsam GHDSL'i doğru olurmu.

Gönderildi : 14/09/2011 19:30

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam sizin dediğiniz gibi girdim. sanırım oldu.

http://www.microsoft.com/mscorp/safety/content/technologies/senderid/wizard/default.aspx

bu adreste nurem.com.tr ve mail.nurem.com.tr dediğimde bir record bulundu yazıyor. umarım doğrudur. yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 14/09/2011 20:01

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/forums/thread/122126.aspx  buradan ptr ile ilgili adımlara bakınız .Dnsi localdemi tutuyorsunuz hosting üzerindemi?Bundan emin olmalısınız.

Ben nuram.com.tr için ns sorguladığımda ns bilgisi olarak aşağıdakiler geliyor.
NS dns1.ispro.net 87.251.0.18 24 hrs
NS dns2.ispro.net 87.251.0.17 24 hrs

yani dns olarak ispro.net gözüküyor.bu durumda adam gibi spf kayıtlarının açılması gerekir.Orada işi bilen birisi ile görüşün işinizi halleder.

Gönderildi : 14/09/2011 20:04

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
vet spf tamam gibi ptr kaydınıda yukarıdaki posttan yararlanarak halelderseniz eğer bir sorun kalmayacak gibi.

Gönderildi : 14/09/2011 20:09

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet hocam şu ana mail.abuse adresinden remove dedim. umarım ordan çıkarım. ama http://www.backscatterer.org/index.php  adresinde listedeyim. sanırım onlarda para istiyor. bakalım nasıl olacak.

Gönderildi : 14/09/2011 20:16

(@www-rizasahan-com)
_

Para ile listeden hemen silerler.Dieğr türlü biraz zaman geçince silerler maille istek yapınca.Siz ptr kaydınıda bir an evvel halledin o zaman silinmezse para ile halledersiniz.

Gönderildi : 14/09/2011 20:27

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

anladım hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/09/2011 20:48

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim.Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 15/09/2011 00:36

Paylaş: