Forum

Profil Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Profil Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
329 Görüntüleme
(@ozguroner)
Gönderiler: 148
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange 2010 u vm üzerinde team kurarak kurdum. 2 adette vm de pc var. Makalelerinizi okuyarak kurulumu gerçekleştirdim. (Bu arada management console da kullanıcı tanımı dışında hiç birşey yapmadım)  Owada da bir sıkıntı yok tüm kullanıcılar maillerini owa üzerinden gönderip alabiliyorlar. Test ortamı olduğu için dışarı mail atmasına da gerek yok

Fakat kullanıcıları Outlook kurduğumda otomatik olarak kullanıcı adını ve serverı buluyor wizard bittikten sonra Outlookta aşağıdaki mesaj çıkıyor. Ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Varsayılan e-posta klasörleriniz açılamıyor.Klasörlerinizi, çevrimdışı klasörle eşitlemeden önce, geçerli profiliniz ile microsoft exchange üzerinde oturum açmalısınız. 

Gönderildi : 08/09/2011 15:04

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Control panel - mail gelin burda mevcut profili silip , yeni bir profil oluşturup , manuel olarak yapılandırı seçin. Gerekli bilgileri girerek test edin.

Gönderildi : 08/09/2011 15:12

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk Bey,

Burada Manuel Interneti seçtiğimde gelen gidene makine adını veya Makine IP sini yazdığımda hata veriyor. (Pop3 sunucunuza bağlanamıyor diyor) Manuel exchange seçtiğimde ise buluyor.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 08/09/2011 15:27

(@ozguroner)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fakat outlooku açamıyorum yine aynı hatayı aldım:S

Gönderildi : 08/09/2011 17:55

Paylaş: