Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

smtp sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
271 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar kolay

2000 server üzerinde çalışan bir adet web serverumuz varüzerinde smtp çalışıyor öneri ve istek maili yazan ziyaretcinin maili içerde belli kişilere geliyor exchange 2010 var, web serverı değiştiriyoruz 2008 server yaptık fakat mail servisi çalışmıyor smtp de gerekli ayarları yaptık olmadı bunu exchange tekrar göstermemizmi gerekli nasıl yapacagız  , şöyle bir şeyi fark ettim  telnet ile eski web servera baglanıp mail atabiliyorum helo deyince web.xxx.com.tr geliyor yeni serverda ise yweb geliyor suffix gelmiyor rptc yapıcada hata veriyor ne yapabilirim

Gönderildi : 05/09/2011 16:18

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, eski serverda bulunan smtp server ayarlarini birebir yeni server'iniza da tanimlamaniz gerekmekte

Ayrica exchange sunucusunda relay yaptiginizi dusunerek eski 2000 server'inizin ipsini exchnage server uzerinde tanimladiginizi, ayni zamanda firewall uzerinde de gerekli izinler verdiginizi dusunuyorum. Dolayisiyla yeni sunucunuzun ipsine de firewall ve exchange tarafinda izinleri vermeniz gerekmekte 

Gönderildi : 05/09/2011 16:58

(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

"Ayrica exchange sunucusunda relay yaptiginizi dusunerek eski 2000 server'inizin ipsini exchnage server uzerinde tanimladiginizi"

exchange 2010'a yeni serverın ip 'isini nasıl tanımlayacagımı bulamadım sanırım sorun bu birde eski serverdaki smtp ayarlarını yeni server2008  de yeni smtp oldugu için tam yerlerini bulamaduım nereleri kontrol edeceğimi söyleyebilirmisiniz

Gönderildi : 05/09/2011 17:53

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

exchange 2010 uzerinde receive connector tanimlayip gonderen ipsini tanimliyorsunuz. 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb232021.aspx

2008 uzerinde ise smtp yine iis altindadir, bunun ayarlari icin ise

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc772058(WS.10).aspx

Gönderildi : 06/09/2011 00:12

Paylaş: