Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2003 ent edition mail gönderiyor ama diğer serverlerden alamıyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar exchange server 2003 ile hotmail, yahoo vs email gönderebiliyorum ve junk mailede düşmeden direk inboxda görebiliyorum gönderdiğim mesajlarımı fakat örnek olarak hotmailden aldığım maili reply ettiğimde veya bunu gmail ve yahoodada denedim herhangi bir şekilde exchange serverden mesajlarımı alamıyorum acaba dnsmgmt de veya exchange serverde bir ayar mı yapılması gerekir? bu tip bir hata nereden kaynaklanıyor olabilir? bu arada untmadan server 2003 ent std edition sp2 li ve üzerinde iis6.0 ile isa server 2006 ent edition da mevcuttur.

Gönderildi : 26/06/2008 14:14

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

mailleri içeridemi host ediyorsunuz yoksa smart hostmu,mail akışı hakkında bilgi verirmisiniz?

Gönderildi : 26/06/2008 17:07

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

içeride host ediyoruz.

Gönderildi : 26/06/2008 17:23

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

exchange üzerinde NNTP,pop3 connector uygulaması aktifmi,outlooklar da sadece exchange mi yoksa exchange+pop3 hesabımı mevcut?

Gönderildi : 27/06/2008 03:36

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

kullanıcılar webden genelde check ediyorlar ayrıca microsft outlook dada exchange olarak deniyorum ve netice aynı bu arada hepsinden öne başka bir soru daha sorayım diyorum acaba static ip yi satın aldığım yerden ki bu real ip bize isp nin söylediğine göre ripe.net den satılmış orada reverse dns ayarlarıyla ilgili bir işlem gerçekleştirilmesi gerekecekmidir? çünkü sanırım forumda buna benzer bazı detaylar ttnet için vardı ve reverse dns tanımlaması yapılması için ttnet e email gönderiliyor gibi anlamıştım.

Gönderildi : 27/06/2008 14:54

Paylaş: