Forum

Global adrres list ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Global adrres list senkronizasyonu

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
519 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Ayrılan personelin hesaplarını sildim, yeni
gelenleri ekledim.Bu işlemi yapalı 2 hafta oluyor. yeni eklediklerimin
hesabı outlook Global adres listesinde
görünmüyor. Hala önceki liste
görünüyor.
Adres  listesini tam güncelleme yaptım yine
değişmedi. Adres listesini all
contacs a çekince yeni liste görünüyor.

Global adres listesini güncellemek için neyapabilirm?

sistemimde Exchange 2010

outlook 2010-2007-2003 bulunuyor

Teşekkürler 

Gönderildi : 22/08/2011 13:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba owa üzerinde durum nedir? Outlook exchange hesabı cache moddamı kullanılıyor?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/08/2011 13:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

ilginiz için teşekkür ederim.Owa üzerinde baktığımızda sorun yok.Owa dan baktığımızda yeni kayıtları görebiliyorum ve silnmiş  kayıtlarda görünmüyor.

Gönderildi : 22/08/2011 14:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Outlook üzerinde gönder al butonunun yanında yer alan adres defterini gönder al yaptığınızda durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/08/2011 14:21

(@Anonim)

Exchange Management Console üzerinde Organization Configuration -->Mailbox --> Offline adress Book kımındaki Oflline adress listin general tabında schedule zamanlamasına bakın ve updatelerin yapıldıgı saatleri kontrol edin ve ve adress liste sağ tıklayıp update edin.Outlook u kapatıp açınca gönder al dan sonra gelmesi lazım..

Gönderildi : 22/08/2011 14:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

ilk olarak outlookdan adres defterini yükle dediğimde sonuç değişmedi.aşağıdki işlemler sonrası güncel hale döndü.

default OAB saat 5 de güncelleme yapılacak şekilde ayarlı.OAB Sağ tuş yapıp update dedikten sonra hata aldım.exchange in durmuş olan system attended servisini başlattığımda OAB sağ tuş yaptığımda update yapabildim.bu işlem sonrasında dünki denememde clientlerın birinde adres defterini yüklediğimde GALdeki kayıtlar normale dönüyor.Bu gün outlookların hepsi normale döner diye bekledim malesef olmadı.

outlookda Adres defterini tüm clientlerde yükle demek çok saçma olacak.Başka öneriniz varmıdır?

Teşekkürler

Gönderildi : 23/08/2011 19:28

(@Anonim)

Clientlar güncel adrees bookları otomatik olarak alması lazım.Almıyorsa clientların gönder-al ayarlarında download offlien adress book seçeneginin seçili olup olmadıgını kontrol et degilse işaretle ve kaç dakikada bir otomatik gönder al yapmasını istiyorsan ona göre ayarla.Clientlar Otomatik gönder-al yaptıgında guncel OAB yi de download etmesi gerekir.

Gönderildi : 24/08/2011 02:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

OAB'ı  http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa997684(EXCHG.80).aspx  makaledeki gibi update edin.

Gönderildi : 16/09/2011 01:53

(@ozgurulas)
Gönderiler: 5
Active Member

Outlook'u kapatın, C:\Users\xxxxxxxxxxx\AppData\Local\Microsoft\Outlook\Offline Address Books\ klasörünün altındaki örnek olarak; ceba95d8-f99e-45c2-aa0c-10024091c7b8 klasörünü silin. Outlook'u tekrar açın ve Adres Defteri Yükle ile yeni bir kopyasını serverdan çekin...

Gönderildi : 06/12/2011 13:42

Paylaş: