Forum

Exchange 2010'a ge&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010'a geçiş

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@EserCEBi)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba , 

Yukarıdaki resimlerde anlatmak istediğimi daha hızlı ve daha
iyi anlatacağımı sanıyorum. Şimdi yapımda dc başka makinede Exchange 2003 başka
makinede ve iki makinede birbirine replike ederek çalışıyor. Fakat dcden user
açarken normal olarak logon uzantısı çıkmıyor. Benim amacım ise yapıyı Windows server
2008e taşımak ama yapıyıda değişerek. Yani isteğim şu şekilde (olurmu
bilmiyorum) “ seneryada ortamda x.lcl adında yeni bir dc oluşturmak. Bundan farklı
olarakta xx.lcl adında başka bir dc ve üzerinde Exchange 2010 ama xx.com.tr
mail server yayını vererek.  Sonrasındada
client makineler domaine logon olurken x.lcl’den logon olucaklar ama Exchange client
olarak makineyi eklerken farklı bir domainde olduğundan xx.com.tr bana herhangi
bir sıkıntı çıkartmıcak.” Bunu nasıl yaparım

21

Gönderildi : 28/07/2011 03:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bunun için ikinci bir domain kurmanıza gerek yok. ortama Exchange server 2010 kurun ve mailboxlarınızı taşıyın yani geçişi tam anlamıyla tamamlayın ve EXC2003 organizasyondan kaldırın.

daha sonra Exchange 2010 üzerinde istediğiniz domain adını Accepted domain olarak ekleyin. x.local, y.local, z.local vs vs kaç tane isterseniz. ve bu Accepted domainlere ait birer email adres ilkesi tanımlayın.

kullanıcılarınız x.lcl den oturum açmaya devam etsinler ama mailleri [email protected] olsun, [email protected] olsun gibi...

kolay gelsin 

Gönderildi : 28/07/2011 11:46

(@EserCEBi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet doğru soyluyorsunuz biliyorum dediğiniz şeyleri fakat takıldığım nokta zaten orası... iki ayrı dc 2. dc üzerinde exchange 2010 ve iki dc arası sanırsam turst yapılcak ama exchange tarafında herhangi bir sorun çıkarmı bilmiyorum yani kullanıcların outlookuna exchane client olarak kurabilirmiyim.. ve bilgi işlem müdürüm bu boyle olacak dedi. oluyomus dedi birde biliyorum dedi. üzerine ne soylenir ki??  

Gönderildi : 28/07/2011 12:46

(@EserCEBi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yani esasında user pass ve mail passlerin şifresi ayrı olmasını istiyoruz gerekirse exchange 2010 makinesini dmz te bile koyarım ayrı bir networke yani

Gönderildi : 28/07/2011 14:27

Paylaş: